ico-tree

Objednávky príjimame a odošleme po 4.1.2024. Ďakujeme za priazeň v roku 2023 a tešíme sa opäť v roku 2024.

Bernhard Häring

Bernhard Häring

(1 produkt)

Bernhard Häring je známy hlavne pre svoju znalosť teológie. K viere ho priviedli rodičia a on vstúpi...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Kristus - Boh s nami
Kristus - Boh s nami

Bernhard Häring

Náš život je skutočne a autenticky kresťanský do tej miery, v akej poznáme Krista a načúvame jeho slovu, pripravení odpovedať celou svojou bytosťou. V knihe Kristus - Boh s nami autor Bernhard Häring kontempluje krásu a rozmanitosť Božích mien. Otec. Stvoriteľ. Priateľ. Láska. Vernosť. Milosrdenstvo. Dobrota. Čistota. Radosť. Spravodlivosť. Pokoj. Pravda...

Skladom

3,40 €

Objaviť Božie milosrdenstvo
Objaviť Božie milosrdenstvo

Bernhard Häring

V tejto útlej knihe páter Bernhard Häring, CSsR prináša sériu užitočných zamyslení o sviatosti zmierenia, ktoré sú určené pre spovedníkov aj pre kajúcnikov. Prostredníctvom úryvkov zo Svätého písma autor vovádza čitateľa do chápania tejto sviatosti, ktorá presahuje len obyčajný výpočet hriechov.Sviatosť zmierenia nie je len nejaký rituál. Je to spoločné slávenie ľútosti a vďakyvzdania, pri ktorom kajúcnik uznáva, že potrebuje odpustenie. Táto potreba prerastá do vďačnosti voči Pánovi, ktorý už všetko odpustil svojou vykupiteľskou smrťou. Jednoduchým, ale hlbokým spôsobom páter Häring preniká do podstaty sviatosti zmierenia.Kniha môže čitateľovi pomôcť plnšie si uvedomiť, že potrebuje obrátenie, a vyviesť ho z jeho sebectva na cestu hľadania zasľúbenej zeme, Božieho kráľovstva.

Vypredané

3,01 €

Eucharistia a náš každodenný život
Eucharistia a náš každodenný život

Bernhard Häring

Prvýkrát bola táto kniha otca Häringa publikovaná v roku 1978 ako poďakovanie za dar viery a kňazského povolania a pozýva každého vnoriť sa hlboko do Ježišovho milujúceho srdca prostredníctvom Eucharistie. Priniesť Bohu celého seba. Pokorne sa mu odovzdať. Túžiť, aby sa Sviatosť svätého prijímania stala neodmysliteľnou súčasťou života veriaceho človeka.Prostredníctvom meditácii v knihe Eucharistia a náš každodenný život je človek vedený k túžbe naučiť sa najväčšiemu umeniu ľudského života: chváliť Boha celou svojou bytosťou, obrátiť sa ku Kristovi v Eucharistii a nechať ho, aby sa stal osobným učiteľom, ktorý vie, ako treba žiť.

Vypredané

3,40 €

Soľ a svetlo
Soľ a svetlo

Bernhard Häring

Blahoslavenstvá. V tejto prenikavej štúdii Ježišovej Reči na vrchu páter Häring predkladá ohromnú morálnu výzvu starostlivým a pozorným kresťanom rozvinutého sveta."Túžim po smrti ako po poslednom neodvolateľnom "áno“ a „amen“ spásonosnej Božej vôli." (Bernhard Häring)

Vypredané

3,20 €

Milovať zľutovanie
Milovať zľutovanie

Bernhard Häring

Osobný a spoločenský rozmer prejavov milosrdenstva. Jedna zo šiestich hlavných právd hovorí, že Božie milosrdenstvo je pre spásu duší potrebné. Ľudia by mali konať skutky telesného i duchovného milosrdenstva. Milujúce srdce je Božskou čnosťou, ktorá prináša každému človeku útechu a vieru v jeho láskyplné objatie. Milosrdenstvo nie je niečo vzdialené a nedosiahnuteľné. Je tu pre každého a očakáva sa od každého.V knihe Milovať zľutovanie autor prechádza rôznymi životnými situáciami, v ktorých sa denne ľudia ocitajú. Veľmi citlivým spôsobom tieto situácie rieši a vytvára tak návod pre každého, kto túži mať zľutovanie a byť plný láskavého milosrdenstva voči blížnym i k sebe samému.

Vypredané

3,40 €

Láska je víc než přikázaní
Láska je víc než přikázaní

Bernhard Häring

Čítaním tejto knihy vstupujete do priateľského dialógu so mnou. Každé slovo a každá veta je z môjho srdca. Z mojej strany sú chválospevom na Božiu lásku a prejavom radosti, že nás Boh berie do svojej školy lásky. Očakáva od nás, že ako svoj najdôležitejšiu a najkrajšiu úlohu budeme mať učiť sa milovať. A učíme sa spoločne... (autor)

Vypredané

1,65 €

V bezpečí a svoboden
V bezpečí a svoboden

Bernhard Häring

Českému čtenáři je německý redemptorista Bernhard Häring doposud znám zejména z titulů Jde to i jinak: Cesty k novým vztahům v církvi, Moje zkušenosti s církví v Africe, Viděl jsem tvé slzy, Láska je víc než přikázání či Bez východiska?Cesta k lidštější pastoraci rozvedených a znovu sezdaných, tedy z děl pokrývajících poměrně malou část Häringova díla, byť důležitou, protože se tematicky týká oblastí, v nichž český čtenář dlouho postrádal dialog, alternativní výklad problematiky, promýšlení možností, otevřenost.Tak jako jinde, i v českém prostředí si Bernhard Häring získal pozornost a důvěru jako teolog, který katolickou církev myslí a prožívá jako duchovní a morální domov lidí v konkrétních historických, politických, kulturních a osobních situacích a jehož snahy vycházejí vstříc potřebě jednotlivců i společenských skupin vnímat se jako Bohem milovaní a církví slyšení i v situacích, které nemají takříkajíc standardní charakter.Jako teolog, spolutvůrce dokumentů vzešlých z II. vatikánského koncilu, aktivní činitel na poli ekumeny i podněcovatel debat a názorových posunů v rámci katolické církve je ostatně znám celosvětově.

Vypredané

9,99 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Vladimir, pred 6 dňami

Pozitivna. Rychle a bezproblemove dodanie.

userAvatar

Ján, pred 6 dňami

OK

userAvatar

Terez, pred týždňom

Všetko od prijatia objednávky až po samotné doručenie hodnotím iba v superlatívoch.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk