Daniel Pastirčák

Daniel Pastirčák

(7 produktov)

Daniel Pastirčák je slovenský spisovateľ, výtvarník a kazateľ Cirkvi bratskej.Narodil sa 29. januára...

Ako radíme tieto výsledky?

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Evanjelium podľa Jóba
Evanjelium podľa Jóba

Daniel Pastirčák

Jób je kontroverzný básnik. Jeho verš znie moderne, je trúfalý. Ruší tabu, ktoré zostalo tabu až do dnešných dní. Všetko sme odtabuizovali, a predsa nám jedno tabu zostalo: Nepatrí sa, aby človek verejne hovoril o svojej túžbe po smrti. Viete si predstaviť, že by sa nejaký politik či iná celebrita v televíznej šou priznali: Milí diváci, asi vás to prekvapí, no musím sa priznať, že ma už nebaví úspech ani sex, ani futbal, ani lyžovanie, ani opera. Život za veľa nestojí. Túžim po tom, aby som vôbec nebol. Áno, Jóba je treba bezodkladne zneškodniť, zraziť ho k zemi, umlčať. Lenže ako? Cófar sa inštinktívne rozkročí, siahne k opasku, kam zvyknú v podobných situáciách siahať mnohí zbožní pištoľníci. Vyťahuje kolt a mieri. Mieri priamo na Jóbovo srdce. Zbraň, ktorou zaútočil, je zo všetkých zbraní sveta tá najsilnejšia – Cófarovou zbraňou je totiž samotný “Boh". (autor)"Táto kniha by mala byť súčasťou knižnice každého, kto si kladie vážne otázky o Bohu, o sebe, o Cirkvi, o povrchnosti ľudských úsudkov, o fundamentalizme..." (Milan Bubák)"Pusti sa do čítania Evanjelia podľa Jóba od Daniela Pastirčáka. Čítaj, premýšľaj, medituj a dávaj si vlastné otázky. Vlastné otázky! Pretože bez nich nemáš šancu na vlastnú cestu života... A ber tú šancu ako osobný dar od autora." (Fedor Gál) "Daniel Pastirčák nám pripomína Kristove slová: Chválim ťa, Otče, Pane neba i zeme, že si skryl tieto veci pred múdrymi a rozumnými, a zjavil si ich tým najmenším. Nechce porušiť tajomstvo, nechce vyhrabať spod zeme veci, ktoré majú zostať skryté. Chce sa zúčastniť hľadania pravdy." (Daniel Hevier)

Skladom

9,22 €

Posledné kusy
Vietor veje, kam chce I.
Vietor veje, kam chce I.

Daniel Pastirčák

Komentáre k vybraným kapitolám z Jánovho evanjelia. Pre každého, kto sa nebojí plávať v hlbokej vode evanjelia podľa Jána, je určená táto kniha. Neponúka zjednodušené výpovede, ale ponorom do hlbších súvislostí pozýva na premieňajúce stretnutia s Tým, ktorý oslovoval vtedy a oslovuje aj dnes: Ježiš Kristus.

Skladom

11,64 €

Labyrintom Biblie
Labyrintom Biblie

Daniel Pastirčák

Putovanie za podivným prísľubom. Daniel Pastirčák je básnik, prozaik, výtvarník, ilustrátor a v neposlednom rade teológ. Vo svojej knihe Labyrintom Biblie sa zameriava na niekoľko základných tém týkajúcich sa existencie človeka. Postupne sa venuje týmto oblastiam: tvorivosť a stvorenie, slovo a komunikácia, aktivita a odpočinutie, vývoj sveta a problém zla, odcudzenie človeka a rozpor hriechu,a ďalším. Autor neposkytuje konečné riešenia nastolených problematík, ale pozýva zamyslieť sa a nechať sa unášať prúdom Ducha, ktorý je v biblických textoch prítomný. Zároveň sa snaží čitateľom Biblie pomôcť zorientovať sa v jej labyrinte.Kniha má tieto časti:Dialóg s dialógom Biblia – dialóg odlišných hlasovDejiny Božieho menaO Bohu v stvoreníStvorenie StvoriteľaVyslovujúci a vyslovovanýTvorba a rozjímanieČlovek v pokračujúcom stvoreníO človeku v odcudzeníZlo v rajiČlovek, kde si?Z čoho žije smrť?Kráľovstvá sveta a kráľ bez kráľovstvaO cestách viery a zákonaOltár, zmluva a obetný baránokVzkriesenie starého prisľúbeniaSloboda a zákonV závere každej kapitoly je možné nájsť otázky na osobnú reflexiu, prípadne aj krátke biblické citáty na čítanie a uvažovanie.

Skladom

11,64 €

Posledné kusy
Boží strom zla
Boží strom zla

Daniel Pastirčák; Josef Sýkora

V knihe Boží strom zla Daniel Pastirčák a Josef Sýkora čitateľovi predkladajú pohľad na dve základné časti Biblie: úvodné príbehy o vzniku sveta a Ježišove hádanky. Autori pred nás stavajú dôležité výzvy, na ktoré nevšedne, aktuálne aj provokatívne sami reagujú. Kniha dvoch autorov napísaná v dvoch jazykoch a ich neočakávané reakcie na vzrušujúce otázky je rozsahom útla, ale myšlienkovo veľmi bohatá.

Skladom

11,50 €

Dekalóg podľa Kieslowského
Dekalóg podľa Kieslowského

Daniel Pastirčák

Súbor desiatich esejí o desiatich prikázaniach, inšpirovaný cyklom filmov poľského režiséra Kieslowského. Daniel Pastirčák je teológ, mysliteľ, ilustrátor a publicista.Jeho tvorba nie je určená len ľuďom hľadajúcim náboženské odpovede - vo svojej tvorbe Pastirčák oslovuje témy univerzálne, blízke všetkým ľuďom dneška. Autor filozoficky hľadá a pomenováva miesto desiatich božích prikázaní v našom dnešnom živote.

Skladom

9,60 €

Pontyho hora
Pontyho hora

Daniel Pastirčák

Každý z nás má svoju horu, na ktorú musí počas života vystúpiť. Hora chlapca Pontyho je obrovská, dovysoka čnie uprostred dvoch protipólov – sveta vydezinfikovanej efektívnosti a sveta plného prírodnej emocionality.Vo vnútri chlapcovho srdca sa tie vesmíry spájajú; vonku sú však na život a na smrť znepriatelené. Ponty sa krôčik po krôčiku snaží vyšliapať až na vrchol; no prekážok je čoraz viac. Láske a vzájomnosti kladie do cesty pasce zloba, strach a sebectvo. Daniel Pastirčák sa v najnovšej rozprávke pre väčších aj celkom dospelých čitateľov so sebe vlastnou bravúrou dotýka boľavých miest našich súčasných dní a prostredníctvom mnohých metaforických obrazov a podobenstiev kreslí cestu, po ktorej by sme sa mohli vybrať, aby sme na vrcholoch hôr svojich životov mohli zapichnúť víťaznú a múdru vlajku.

Skladom

11,54 €

E-kniha
E-kniha: Dekalóg
E-kniha: Dekalóg

Daniel Pastirčák

Súbor desiatich esejí o desiatich prikázaniach, inšpirovaný cyklom filmov poľského režiséra Kieslowského. Daniel Pastirčák je teológ, mysliteľ, ilustrátor a publicista. Jeho tvorba nie je určená len ľuďom hľadajúcim náboženské odpovede - vo svojej tvorbe Pastirčák oslovuje témy univerzálne, blízke všetkým ľuďom dneška. Autor filozoficky hľadá a pomenováva miesto desiatich božích prikázaní v našom dnešnom živote.

Ihneď na stiahnutie
-24%

7,50 €

Malá kniha o vzťahoch
Malá kniha o vzťahoch

Daniel Pastirčák

Keby sme zo seba škrtli všetko, čo sme dostali od iných, nezostalo by z nás nič. Nemôžem poznať seba, kým nepoznám svoj vzťah k tebe, k svetu, k bytostiam a veciam, ktoré ma určujú. Na stránkach tejto knihy nahliadneme pod povrch základných ľudských vzťahov – do vzťahu muža a ženy, do vzťahu rodičov a detí, do vzťahu človeka k spoločnosti, do vzťahu človeka k sebe samému a do vzťahu človeka k Bohu.Táto publikácia umožní kresťanom i ľuďom hľadajúcim zmysel života a vecí v ňom pokúsiť sa porozumieť tomu, ako to s našimi vzťahmi zamýšľa Boh. Obrazovú i textovú “dušu” vdýchol tejto knižke slovenský spisovateľ, výtvarník, esejista a kazateľ Daniel Pastirčák.

Vypredané

6,79 €

Malá kniha o srdci
Malá kniha o srdci

Daniel Pastirčák; Josef Sýkora

Meditácie nad Blahoslavenstvami, Meditácie nad stretnutiami s Ježišom. Malá kniha o srdci pomáha bližšie porozumieť sebe samému vo svetle Ježišovej kázne na vrchu a v príbehoch ľudí, ktorí sa s Kristom osobne stretli v evanjeliách. Vytvorila ju dvojica autorov: Daniel Pastirčák (tiež autor Malej knihy o vzťahoch)Josef Sýkora.Originálne ilustrácie pochádzajú od prvého autora.

Vypredané

5,82 €

Kázne - Zdravé telo v kóme
Kázne - Zdravé telo v kóme

Daniel Pastirčák

Zbierka Zdravé telo v kóme prináša výber z kázní Daniela Pastirčáka, kazateľa Cirkvi bratskej s výnimočným darom obrazotvornosti. Dvanásť textov poskytuje nečakané pointy a nové interpretácie dávnych biblických príbehov a premieta ich múdrosť do aktuálnej súčastnosti.

Vypredané

11,50 €

V
V

Daniel Pastirčák

Daniel Pastirčák je kazateľ, esejista, prozaik, básnik, scenárista, dramatik, výtvarník, prekladateľ. Dvoma slovami: renesančný človek. Rozsahom záujmov a nadaní renesančný, spôsobom premýšľania celkom dnešný. Dnešný, ale nepoplatný plytkej dobe, smerujúci poctivo do hĺbky. Je trpezlivý pri hľadaní správneho okamihu, dôležitej emócie, výrazného zážitku, ovplyvňujúceho porozumenia. Je mu dané nahmatávať pulz doby.Meditatívne básne v zbierke s tým najkratším možným názvom V, dopĺňajú hudobné kompozície Pjoniho pre violončelo a fragmenty drone - ambientných plôch, ktoré plynule prechádzajú cez územia minimalizmu až k hmlám šumivej elektroniky.

Vypredané

7,67 €

Čintet, alebo more na konci sveta
Čintet, alebo more na konci sveta

Daniel Pastirčák

Príbeh o identite a slobode človeka s ilustráciami autora. Kniha Čintet približuje “reálny” svet detských postáv, ktorý sa prelína s duchovnými svetmi a ich znameniami, s fantáziou a s množstvom záhadných, tajomných príbehov. Štyri časti knihy spája imaginárna ale nosná niť – príbeh o identite a slobode človeka, o jeho stretnutí s rozličnými štruktúrami moci.Šesť detí – cez spočiatku nevinnú hru Čintet – sa ocitne v tajomných priestoroch a zložitých životných situáciách. Ak sa chcú stať slobodnými ľuďmi, nájsť strateného Jonatána a zmeniť sa z oblúd opäť na obyčajné deti, musia nadobudnúť nové poznanie a zároveň zrušiť všetky falošné vzťahy prostredníctvom skutočnej lásky. Rozprávkový príbeh - plný dobrodružstiev, ktoré prežívajú jeho malí hrdinovia - sa vyznačuje originálnou poetikou, mystickosťou a spiritualitou. More na konci sveta je o hľadaní čohosi väcšieho, o úprimnej túžbe poznávať, o skutočnej láske a dobre. “Čintet je z rodu tých zaváranín, ktoré dlho v špajze nevydržia. Maškrtníci sa zmocnia tej radostnej knižky a budú sa olizovať ešte týžden po dočítaní posledných riadkov.” Július Satinský

Vypredané

10,19 €

Slovo pred slovom
Slovo pred slovom

Daniel Pastirčák

Daniel Pastirčák svojou básnickou interpretáciou vzácneho starobylého textu z pera Konštantína Filozofa približuje súčasným deťom jeho posolstvo a význam pre našu vzdelanosť a vzájomné dorozumievanie. Výtvarník Mioš Kopták svojimi ilustráciami odhaľuje tajomné grafické znaky, ktoré zaznamenávajú slová, a teda ľudskú reč do písomnej podoby. Celkovú podobu dal knižke grafický dizajnér Paľo Bálik.

Vypredané

8,63 €

Evangelium podle Jóba
Evangelium podle Jóba

Daniel Pastirčák

Starověké národy věřily, že člověka od Boha odděluje Boží hněv. Moderního člověka od Boha odděluje lidský hněv. Hněváme se na Boha: Kde jsi, Bože? Jaký jsi? Ty jsi nahoře, a já tady dole? Já trpím, ty jsi blažený? Já nevím, a ty víš všechno? Kde jsi? Proč mlčíš nad apokalyptickými hrůzami, do kterých jsi nás uvrhl naším narozením? Tento hněv na Boha, tak blízký modernímu člověku, je prastarým hněvem. Krize naděje je osudem Jóbova příběhu. Vstupme do něj. Možná v něm najdeme sami sebe, uslyšíme věci, které jsme neslyšeli, a pomyslíme na věci, které nám ještě nikdy nepřišly na mysl. (z úvodu autora)Kniha vyšla aj v slovenčine: Evanjelium podľa Jóba (2013).

Vypredané

20,86 €

Damianova rieka - rozprávky o láske a večnosti
Damianova rieka - rozprávky o láske a večnosti

Daniel Pastirčák

„Všetky rozprávky patria do jednej rodiny. Autori a autorky sú ich otcovia a mamy - aj keď sú z rôznych kútov sveta, hovoria tým istým jazykom, tou istou láskavou rečou, v ktorej je vždy sila života proti sile smrti.“ Daniel Pastirčák 

Vypredané

2,62 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Jozef, pred 1 dňom

S týmto obchodom som veľmi spokojný.

userAvatar

Anna, pred 3 dňami

Vždy som spokojná s nákupom v tomto obchode. Nakupujem tu dlhšiu dobu, obchod je profesionálny, rýchly, objednávka príde často už na druhý deň od objednania. Z internetov...

userAvatar

Erik, pred 5 dňami

Obchod je super

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk