Jan Dobraczyński

Jan Dobraczyński

(3 produkty)

Jan Dobraczyński (20.4.1910 - 5.3.1994) bol poľský spisovateľ a novinár, ako aj katolícky a národný ...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Novinka
Svätý meč
Svätý meč

Jan Dobraczyński

Román o svätom Pavlovi. Poľský spisovateľ Jan Dobraczyński dal svojmu ďalšiemu románu s biblickou tematikou príznačný názov: Svätý meč. Ide o voľné pokračovanie Nikodémových listov (Dobrá kniha, 2022). Jeho hrdinom je totiž Pavol z Tarzu, nekompromisný farizej, ktorého stretnutie so živým Ježišom na ceste do Damasku zmenilo na neohrozeného kresťanského misionára. Názov románu síce evokuje mučenícku Pavlovu smrť sťatím, no v skutočnosti odkazuje na iný meč. Autor zachytáva dramatické udalosti z osobného života i misijných ciest Apoštola národov. Mimoriadne podmanivo je v románe zachytená aj atmosféra antického sveta, predovšetkým Ríma, ktorá dýcha z celého diela.

Očakávame

20,37 €

Nikodémove listy
Nikodémove listy

Jan Dobraczyński

Poľský spisovateľ Jan Dobraczyński známy na Slovensku svojím románom Otcov tieň, predkladá čitateľovi Nikodémove listy. Nikodém, postava známa z Biblie, je teraz rozprávačom vlastného príbehu. Nikodém píše listy svojmu priateľovi Justovi, ktorému opisuje udalosti okolo učiteľa z galilejského Nazareta. Nikodém, pravoverný farizej, sa dostane k rabbimu Ježišovi, od ktorého dúfa uzdravenie svojej manželky. Celá židovská veľrada, a sám Nikodém, hľadajú odpovede na Ježišovo pôsobenie. Jan Dobraczyński v knihe Nikodémove listy excelentne vykresľuje vnútornú premenu Nikodéma. Zároveň autenticky približuje atmosféru vtedajšej doby a miesta, ktoré je ovladané Rimanmi a Pontským Pilátom.

Skladom

24,25 €

Audiokniha
Audiokniha: Stín Otce
Audiokniha: Stín Otce

Jan Dobraczyński

Příběh o Josefovi z Nazaretu. V tomto románovém příběhu o Josefovi z Nazaretu se autor ujímá náročného úkolu převyprávět život významné biblické postavy, která je spojena s narozením a dětstvím Ježíše Krista. Zachycuje nesnáze jeho každodenního života stejně jako napjatou atmosféru tehdejší doby, v níž Židé očekávali příchod Mesiáše, politické události na dvoře Heroda Velikého, vládcovy intriky, zvrácenosti a zločiny. Vychází při tom z biblických pramenů i z rozsáhlého literárního materiálu tehdejší doby. Autor se opět prokázal jako výborný vypravěč příběhů, který však nesleví z věrohodnosti, když rekonstruuje kulturní pozadí, ve kterém se Josefův život odehrával.

Ihneď na stiahnutie
-15%

8,57 €

Otcov tieň
Otcov tieň

Jan Dobraczyński

Príbeh svätého Jozefa. Kniha Otcov tieň je biblickým románom o svätom Jozefovi a Svätej rodine.Napriek skromným biblickým informáciám o pozemskom pestúnovi Ježiša Krista sa autorovi podarilo vytvoriť podmanivý príbeh o tomto múdrom a veriacom človeku, ktorého predstavuje ako vynikajúceho remeselníka, milujúceho manžela, muža pevnej viery a nebojácneho zástancu dobra a spravodlivosti. Okrem toho čitateľov oboznamuje s prostredím života Židov na prelome starozákonného a novozákonného obdobia. Do svojho rozprávania Jan Dobraczyński začlenil i viaceré biblické postavy, ktoré autenticky dovárajú atmosféru celého príbehu.

Vypredané

14,55 €

Boží přítelkyně
Boží přítelkyně

Jan Dobraczyński

Příběh o Terezii z Ávily. Román o životě Terezie z Ávily, o její cestě ke svatosti, která nebyla vůbec snadná. Čtenář se dozví nejen o jejím zakladatelském díle – reformě karmelitánského řádu a založení množství nových klášteru –, ale také o její rodině, charakteru a lidech, kteří jí byli blízcí, včetně sv. Jana od Kříže. Zkušený autor vystihuje i politickou a náboženskou situaci Španělska 16. století.

Vypredané

11,90 €

Hrom udeřil potřetí
Hrom udeřil potřetí

Jan Dobraczyński

Životní příběh Jana Křtitele. Jednou z výrazných postav Nového zákona je Jan Křtitel. Jeho životní příběh popularizuje ve své knize známý polský spisovatel Jan Dobraczyński. Prvním impulsem ke vzniku této knihy mu byla návštěva Svaté země a rozhovory s kardinálem S. Wyszyńským, který byl velkým ctitelem Jana Křtitele.Autor pečlivě zachoval biblické i zeměpisné reálie, ale svým vypravěčským uměním dává postavě svatého Jana vystoupit živě z kulis dějin. Zásadní poselství knihy vychází z Janova vztahu k Bohu a k Ježíši jakožto Mesiáši, dotváří ale Janův obraz vlastními představami o lidském i duchovním vývoji Janovy osobnosti, například nastíněním jeho boje s pokušením.Román zachycuje počátek Janova povolání, jeho pobyt na poušti, působení u Jordánu, věznění i smrt.

Vypredané

7,24 €

Stín Otce
Stín Otce

Jan Dobraczyński

Příběh o Josefovi z Nazaretu. V tomto románovém příběhu o svatém Josefovi z Nazaretu se autor ujímá nejen úžasného úkolu převyprávět život významného světce, nýbrž rekonstruuje i kulturní pozadí, ve kterém se světcův život odehrával.Zachycuje nesnáze jeho každodenního života stejně jako napjatou atmosféru tehdejší doby, v níž Židé očekávali příchod Mesiáše, politické události na dvoře Heroda Velikého, vládcovy intriky, zvrácenosti a zločiny. Vychází při tom z biblických pramenů i z rozsáhlého literárního materiálu tehdejší doby.V ponuke kniha v slovenskom jazyku: Otcov tieň (2021).

Vypredané

9,41 €

Přelévat moře
Přelévat moře

Jan Dobraczyński

Román o papežství po jaderné katastrofě. Románová fikce o křesťanství po celosvětové jaderné katastrofě při které zahyne papež a většina kardinálského sboru.

Vypredané

10,38 €

Listy Nikodémovy
Listy Nikodémovy

Jan Dobraczyński

Román odehrávající se v době Ježíšově vypráví o konverzi farizeje Nikodéma, jež přijme Ježíšovo učení, změní celý dosavadní život a vydá se do světa hlásat evangelium. Autor se důsledně drží evangelního textu a plasticky líčí charaktery mnoha postav z Nového zákona. V listech, jež Nikodém píše svému příteli, autor věrohodně a velmi bezprostředně zobrazuje události v Palestině od Ježíšova křtu až po jeho nanebevstoupení.

Vypredané

8,83 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Janka , pred 2 dňami

Rýchlosť a dobrá komunikácia,spoľahlivosť.

userAvatar

Anna, pred 3 dňami

Zachej vždy promptne vybaví a odošle objednávku. Veľmi ochotná a ústretová komunikácia.

userAvatar

Andrea, pred 4 dňami

Skúsenosti mám veľmi dobré s objednaním aj s doručením, odporúčam všetkým. Veľmi spoľahlivé internetové kníhkupectvo, ďakujem Andrea.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk