Sv. Jana z Arku

Sv. Jana z Arku

(3 produkty)

Svätá Jana z Arku sa narodila začiatkom 15. storočia vo francúzskej dedinke Domrémy. Pochádzala z je...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Novinka
Svätí
Svätí

Charlotte Grossetete

Fakty a zaujímavosti zo života svätých. Detská kniha Svätí, ktorej autorkou je Charlotte Grossetete, prístupným spôsobom podáva fakty a zaujímavosti zo života najznámejších svätcov. Dočítame sa v nej napríklad o svätom Petrovi, Martinovi, Františkovi, Jánovi Boscovi, o svätej Jane z Arku, Terézii Avilskej, Terezke z Lisieux či o Matke Tereze. Príbeh každého svätca sa začína jeho celostránkovou ilustráciou. Nasledujú dve strany textu, ktorý deti oboznámi s podstatnou časťou života svätca. Príbeh uzatvára jedna stránka s farebným komiksom. Ďalšia strana obsahuje prehľadne usporiadané fakty a zaujímavosti zo svätcovho života. A na poslednej strane nájdeme modlitbu k danému svätcovi, prípadne jeho obľúbenú modlitbu. Odporúčame ako tip na darček k prvému svätému prijímaniu i pri rôznych iných príležitostiach.

Skladom

16,39 €

Príbehy svätých
Príbehy svätých

Carey Wallace

Dychberúce príbehy plné dobrodružstiev, Božej milosti a odvahy. Príbehy svätých od autorky Carey Wallace je plnofarebne spracovaná publikácia, ktorá dramaticky opisuje príbehy najznámejších a najobľúbenejších svätcov. Kniha oboznámi deti, ale aj dospelých so sedemdesiatimi mužmi a ženami, viac či menej známymi, ktorých Cirkev uctieva ako svätých pre ich lásku, spravodlivosť, múdrosť, obetavosť, odvahu a vieru. Okrem fascinujúceho spracovania príbehov, pri každom svätcovi sú informácie o ňom, ako napríklad: dátum, kedy si ho pripomíname,miesto jeho pôsobenia,symbol svätca a tiež to, čoho je patrónom.Kniha je vhodná pre deti, ktoré už vedia samostatne čítať, ale zaujme aj starších čitateľov a rodičov.Carey Wallace zostavila knihu tak, že svätci nasledujú za sebou v chronologickom poradí od najstarších čias až po najmladšie dejiny. Deti a mladí tak prejdú celými dejinami Cirkvi a spoznajú napríklad:svätého Vavrincasvätého Jurajasvätého Patrikasvätého Izidorasvätého Celestína V.svätého Jána Bosca a mnohých ďalších.

Skladom

19,30 €

Novéna ke svaté Janě z Arku
Novéna ke svaté Janě z Arku

Michal Altrichter (ed.)

Pro ty, kteří jsou nespravedlivě obviňováni a nemohou se bránit. Novénu ke svaté Janě z Arku pro ty, kteří jsou nespravedlivě obviňováni a nemohou se bránit, doprovázejí meditace papeže Benedikta XVI. V naší osobní blízkosti stojí světice, jež je krásná Božím jednáním a statečná službou Božím tajemstvím.

Skladom

1,46 €

DVD: Jana z Arku
DVD: Jana z Arku

V roku 1429 sa Francúzsko zúfalo snažilo ubrániť svoju nezávislosť. Agresívni anglickí dobyvatelia sa rozhodli obsadiť jeho územie. Keď sa už zdá, že mesto Orleans padne do rúk nepriateľa, na scéne sa objaví mladučké, 17-ročné dievča z Lorraine. S detinskou vierou vedie Jana z Arku (1412 - 1431) svojich krajanov k prekvapujúcemu víťazstvu. Oslavu však vystriedajú slzy zúfalstva, keď ju Angličania vďaka zrade unesú. Obvinia ju z čarodejníctva a potom na hranici upália. Zrodí sa tak neobyčajne smutný, ale pravdivý príbeh Jany z Arku. Dostupné aj v rámci sady 4 DVD - Animované príbehy velikánov dejín 3 za výhodnú cenu.

Vypredané

2,90 €

Jana z Arcu
Jana z Arcu

Susan Helen Wallace

Knižky zo série svätých predstavujú deťom nových priateľov a nových ľudí, ktorých si môžu zobrať za životný vzor. Títo svätý opäť žijú a dýchajú v príbehoch, ktoré vaše deti zaujmú a inšpirujú. Každá kniha obsahuje špeciálnu modlitbu a slovníček pojmov. Ideálne pre rodiny, alebo do školských knižníc.Kniha Jana z Arcu je biografiou dedinského dievčaťa, ktoré žilo v 15.storočí. Jana viedla na Boží príkaz francúzske armády do boja, prezlečená za muža. Príbeh jej života inšpiruje dodnes.

Vypredané

4,37 €

Život a smrt Jany z Arku
Život a smrt Jany z Arku

Régine Pernoudová

Svědectví z rehabilitačního procesu (1450-1456). Oblíbený a často vydávaný titul francouzského literárního světa představuje historické svědectví přímých svědků rehabilitačního procesu Panny Orleánské, opírající se o dobovou dokumentaristiku.Autorka uspořádala rozsáhlá procesní akta a výpovědi účastníků rehabilitace tak, aby čtenář získal co nejplastičtější představu o charakteru výjimečné světice Jany z Arku.

Vypredané

11,45 €

Svatá Jana z Arku
Svatá Jana z Arku

Louis de Wohl

Strhující příběh svaté Jany z Arku (1412-1431) je určen především starším dětem, ale s chutí si jej přečtou i dospělí. Nenápadnou dívku Janu oslovil archanděl Michael a předal jí poslání postavit se do čela francouzské armády proti anglickým okupantům. Jana dosáhla fantastického vojenského úspěchu, získala francouzskému králi korunu, ale nakonec byla zrazena, nespravedlivě odsouzena a upálena na hranici. Nejde o legendu, její neuvěřitelný příběh je historicky bohatě zdokumentován; Jana z Arku byla roku 1920 svatořečena a prohlášena patronkou Francie.

Vypredané

6,69 €

Panna orleánská
Panna orleánská

Markéta Kociánová

Svatá Jana z Arku. Životopis Johanky z Arku v překladu Petra Kopala (1910). Pro nové vydání upravila Markéta Kociánová.

Vypredané

5,04 €

DVD - Jana z Arku (česky)
DVD - Jana z Arku (česky)

V roce 1492 se Francie zoufale snažila ubránit svou nezávislost. Agresivní angličtí dobyvatelé se rozhodli obsadit její území. Když už se zdá, že město Orleans padne do rukou nepřítele, na scéně se objeví 17letá dívka z Lorraine. S dětinskou vírou vede Jana své krajany k překvapivému vítězství. Když ji však Angličané díky zradě unesou, oslavná zvolání vystřídají slzy zoufalství. V předem rozhodnutém procesu byla obviněna z čarodějnictví a pak na hranici upálena. Zrodí se tak neobyčejně smutný, ale pravdivý příběh Jany z Arku.

Vypredané

7,95 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Anna, pred 2 dňami

Zachej vždy promptne vybaví a odošle objednávku. Veľmi ochotná a ústretová komunikácia.

userAvatar

Andrea, pred 3 dňami

Skúsenosti mám veľmi dobré s objednaním aj s doručením, odporúčam všetkým. Veľmi spoľahlivé internetové kníhkupectvo, ďakujem Andrea.

userAvatar

Daniela, pred 3 dňami

Majú u mňa 100 percentnú prácu.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk