Oznam: 29. júla až 2. augusta 2024 máme INVENTÚRU. E-knihy a audioknihy posielame bez obmedzenia, ostatné budeme postupne odosielať od pondelka 5. augusta 2024.

Knihy s aforizmami

Knihy s aforizmami

(3 produkty)

Niekedy stačí inšpirácia a zrodí sa umelecké dielo. Niekedy stačí slovo a zrodí sa čin. A niekedy st...

Ako radíme tieto výsledky?

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Posledné kusy
Jajkele: Pri káve s Tomášom Janovicom a Mirom Cipárom
Jajkele: Pri káve s Tomášom Janovicom a Mirom Cipárom

Tomáš Janovic

Kniha aforizmov známeho židovského mudrlanta, o ktorom často a rád písaval Tomáš Janovic.Tentoraz sa však Jajkele vzoprel a rozhodol sa napísať knihu sám. Píše v nej nielen o Sáre a Mojšem, ale vtipne glosuje aj ďalšie veci doma i vonku, staré i nové, smiešne i smutné. Jajkele, ktorý je veľký ctiteľ kávy, pri jej pití vyhľadáva aj dobrú spoločnosť. Okrem svojho stáleho spoločníka Tomáša Janovica sa občas vyskytnú aj Milan Lasica, Ján Štrasser, Dušan Dušek alebo Pavel Vilikovský.Najčastejšie však Jajkeleho bonmoty patria jeho milovanej ženuške Sáre, bez ktorej by táto kniha hádam ani nemohla vzniknúť. No a aby táto kniha bola pekná, veď si to Jajkele ozaj zaslúži, pomáhali ju upraviť a vydať jeho blízki priatelia: maliar Miro Cipár, dizajnér Ferko Jablonovský a veľký mudrcov obdivovateľ vydavateľ Peter Petrus Chalupa. Takto vznikla nevšedná kniha. Nech sa Vám páči: Nazrite do zrkadla!

Skladom

11,63 €

Zvestovateľ (The Forerunner)
Zvestovateľ (The Forerunner)

Chalíl Džibrán

Zvestovateľ patrí k ranej tvorbe libanonského spisovateľa Chalíla Džibrána (1883-1931), ktorého preslávili diela Prorok a Ježiš Syn človeka. V dvadsiatich piatich nadčasových aforizmoch a pôvabných podobenstvách ponúka hlboký duchovný pohľad na ľudský život.Zvestovateľ je považovaný za predchodcu Poroka. Zvestovateľ teraz v dvojjazyčnom slovensko-anglickom prevedení. Napriek tomu, že ide o lyrickú beletriu, čistota jazyka a spätná väzba na slovenský preklad umožnia porozumieť originálu aj čitateľom so strednou znalosťou angličtiny.Ilustrovaná kniha si iste nájde cestu k tým, ktorí milujú tvorbu tohto literárneho velikána.

Skladom

8,63 €

Posledné kusy
Zápisky diletanta, Život je len jeden, Neodoslané listy
Zápisky diletanta, Život je len jeden, Neodoslané listy

Pavol Strauss

Vydanie obsahuje tri zväzky reflexívnych esejí a aforizmov, osobitne venovaných hudbe a vlastnému životu: Zápisky diletanta /1962 -1965 Život je len jeden /1973 Neodoslané listy /1983

Skladom

10,67 €

365 myšlienok o nádeji a pokoji
365 myšlienok o nádeji a pokoji

Valeria Manferto De Fabianis (ed.)

Každý z nás by najradšej začínal deň s úsmevom a peknou myšlienkou a zakončil ho obrazom pokoja a krásy. Táto knižka spája prekrásne fotografie s inšpiratívnymi citátmi, ktoré budú obohacovať váš život po celý rok optimizmom a pozitívnym myslením.

Vypredané

13,53 €

Moudrost a vtip G. K. Chestertona
Moudrost a vtip G. K. Chestertona

Gilbert Keith Chesterton; Alexander Tomský

Paradoxy, aforismy a postřehy. Gilbert Keith Chesterton se proslavil mnoha literárními žánry, ale hlavní důvod, proč stále patří k nejcitovanějším autorům světa, naleznete v této útlé knížce. Chesterton byl totiž mistrem paradoxu. Povýšil společenský bonmot na životní filosofii zdravého rozumu, na obranu občanské liberální politiky a tradičních hodnot evropské kultury.A ještě něco navíc: Chesterton je úvodem do světa tisíce malých překvapení a radostí ze života, proto byl tolik milován i těmi, kteří ne scela sdíleli jeho životní filosofii. U nás to byli především Ferdinand Peroutka, Karel Čapek, Jiří Voskovec, Jan Werich, Ivan Vyskočil a Jiří Suchý.Vybral a preložil Alexander Tomský.

Vypredané

3,40 €

Murphyho zákony o církvi
Murphyho zákony o církvi

Tomáš Marný

Druhé rozšířené vydání humorně pojaté knížky ukazuje, jak známé a vtipné Murphyho zákony fungují také v církvi. Chce to mít jen oteřené oči a smysl pro humor a životní paradoxy. Autor přitom osvědčuje i svou dobrou znalost církevního prostředí. Kdo se asi skrývá pod tímto pseudonymem?

Vypredané

4,07 €

V ráji bude veselo
V ráji bude veselo

Pier Giorgio Gianazza

V ráji bude veselo je zbierkou kvalitných anekdot, historiek, aforizmov a vtipov z náboženského prostredia. Zozbieral ich Pier Giorgo Gianazza, ktorý žije na Blízkom východe."Milý Bože, pokud se v neděli pri mši podívaš mým směrem, ukážu ti svoje nové boty."

Vypredané

7,70 €

Židovská moudrost tří tisíciletí
Židovská moudrost tří tisíciletí

Israel Steinberg; Salcia Landmannová

Kniha je reprezentativním výborem aforismů, přísloví, rčení a zlidovělých výroků židovských myslitelů na různá všelidská témata (láska a nenávist, štěstí, jídlo, víra, domov, zdraví, tělo a duše, strach, pohostinnost, krása, zlá puzení…).Představuje bohatství duchovní tradice a lidové moudrosti židovského lidu. Jedním z hlavních znaků, jímž se vyznačuje židovské mudrosloví, je sebekritičnost a schopnost vtipkování na vlastní účet. To je považováno za nejlepší lék na pokušení pýchy a nezdravé sebestřednosti.Kniha vznikla jako výbor z rozsáhlé a unikátní hebrejsko-jidišské sbírky Israela Steinberga, přičemž editorskou práci pro německé vydání provedla znalkyně židovské literatury Salcia Landmannová. Českého překladu se ujal Vratislav Jiljí Slezák, nositel Státní ceny za překladatelské dílo pro rok 2013.Salcia Landmannová slavila u našich čtenářů velký úspěch už rozsáhlou sbírkou židovských vtipů, která vyšla česky ve dvou dílech: Rebe, že se nestyděj! a Jsou mešuge, Kohn!

Vypredané

9,60 €

Jajkele sa rozpráva s Bohom
Jajkele sa rozpráva s Bohom

Tomáš Janovic

a ďalšie aforizmy o ľudskej krehkosti. Zbierka vtipno - smutných aforizmov známeho slovenského spisovateľa o Bohu, náboženstve, láske a ďalších životných situáciách s ilustráciami Miroslava Cipára.

Vypredané

2,91 €

Aforistické iskrenie (6)
Aforistické iskrenie (6)

Pavol Strauss

Prečo by ste mali siahnuť práve po tejto 6. časti z desiatich zbierok Pavla Straussa vydávaných k storočnici jeho narodenia? Možno práve preto, že vás nebude nudiť, ale ani neunaví. Možno preto, že vás naštartuje k činnosti, ale aj načrie do hlbín... že si ju budete môcť odškrtávať deň za dňom ako v diári, dávkovať pomaly a opatrne ako nesmierne účinný a vzácny liek... že vám ušetrí more času a dozviete sa v koncentrovanej podobe najhlbšie pravdy života. Lebo "aforizmus je centrum každého diela. Odlož všetko vedľajšie, čo zvýši - je aforizmus," uisťuje nás Pavol Strauss, podľa ktorého sa v aforizme zrkadlí pravda podobne ako celý svet v kvapke rosy."Kto nestačí na poéziu, napíše občas aforizmus. Kto nestačí na aforizmus, napíše občas román." Načo stačil Strauss? Kto je zvedavý, otvorí knihu. Ale otvoriť, neznamená porozumieť... Preto dovoľte malý test zo straussovčiny: "Keď sa láska premení vo vzťah, je po láske." Alebo: "Zrelá láska je priateľstvo. Ale zrelé priateľstvo nie je láska." Tak dobrú chuť ;-)

Vypredané

9,70 €

Ozveny vnútorných hlasov (5)
Ozveny vnútorných hlasov (5)

Pavol Strauss

Do hĺbok sveta i ľudského vnútra sa ponáral Pavol Strauss - jeden z najväčších slovenských literárnych géniov uplynulého storočia. Do ľudských útrob sa vnáral cez deň ako profesionál - chirurg a po večeroch ako hĺbavý človek, ktorému nie je ľahostajné všadeprítomné nivočenie. A hoci videl ako zlo rozožiera telo či ducha, napriek tomu nestrácal odvahu ku každodennému životu. Kde ju naberal, napovedia eseje 5. súbornej časti Straussových nepublikovaných a mysliteľských diel. Alebo snáď pošepneme? Slovami autora: "V Božích rukách sme stále, v satanových - len napoly."

Vypredané

13,58 €

Biblické aforismy
Biblické aforismy

Pavel Kosorin

aneb s Bohem přeskočím i zeď. V každém člověku existují programy, které Bůh dosud neaktivoval. Apoštol Pavel si zakládal na ekonomické soběstačnosti – kdyby žil dnes, nepřesvědčoval by stát, aby byl štědřejší, ale vybízel by lidi, aby byli podnikavější. Peklo je dům plný nezvaných hostů. Kdybychom trvali na tom, že musíme být na každou změnu dokonale připraveni, nikdy bychom se nehnuli z místa. Stádo chrání silný vůdce, jednotlivce Hospodin.

Vypredané

4,37 €

Já a Ty
Já a Ty

Martin Buber

Nejslavnější kniha Martina Bubera, Já a Ty z roku 1923, je jedinečným příspěvkem k filozofii dialogu. Buber zde rozlišuje dvě základní nastavení, jež charakterizuje výrazy „Já–Ty“ a „Já–Ono“. Překládaná Buberova kniha, která je vlastně sbírkou kratších či delších aforismů, je mistrovským vyjádřením skutečností, které jsou jen těžko postižitelné, ač jsou nedílnou součástí světa lidských vztahů.

Vypredané

9,89 €

Skalpelom i perom (4)
Skalpelom i perom (4)

Pavol Strauss

Jazva. Hyzdí tvár. Ale jazva je neraz pečiatkou pre život, vstupenkou, ktorú nám vrátila smrť. Ako žijeme, také jazvy si so sebou nesieme. Trestanec prehltne lyžičku, aby sa dostal do nemocnice a mohol odtiaľ ujsť. Žena po cisárskom reze svedčí o dieťati, ktoré vynosila.Skalpelom i perom písal chirurg Pavol Strauss a ostával po ňom život. Jeden z najpozoruhodnejších autorov, ktorý sa vynoril po II. svetovej vojne, konvertita, humanista, prehral svoj boj so smrťou v roku 1994, ale napriek tomu jeho dielo žije ďalej.

Vypredané

13,58 €

Hudba plaší smrť (2)
Hudba plaší smrť (2)

Pavol Strauss; Július Pašteka (ed.)

2. diel z 10-zväzkovej edície známych i neznámych, nepublikovaných prác Pavla Straussa, ktorý bol vydaný pri príležitosti stého výročia autorovho narodenia (1912 - 1994). Kompletné dielo predstavuje autora ako všestranného spisovateľa európskeho formátu, vzdelaného mysliteľa a prenikavého intelektuála s kresťanským svetonázorom. Jeho myšlienky napomáhajú prekonávať šíriaci sa nihilizmus a dehumanizáciu človeka 21. storočia a do slovenskej literatúry vnášajú nové pozitívne a humanistické perspektívy.

Vypredané

13,58 €

Pohlazení pro duši
Pohlazení pro duši

Bruno Ferrero

Soubor příběhů populárního autora Bruna Ferrera navazuje na knižní příběhy, které po řadu let vycházejí a jsou znovu dotiskovány.Vyjadřují moudrost a pohlazení, ale i výtku, radu nebo poučení vyplývající z krátkého vylíčení určitých momentů jednání a vztahů lidí v každodenním životě v současné době, v minulosti či v legendě. Kniha je vhodná pro rodiče, vychovatele, dospívající čtenáře i pro milovníky narativní spirituální literatury.

Vypredané

6,55 €

Jeden pevný bod
Jeden pevný bod

Martin Puci

Aforizmy, úvahy, postrehy a rozjímania nad blahoslavenstvami a inými (ne)všednými vecami okolo nás...

Vypredané

4,75 €

Nehlučné aforismy
Nehlučné aforismy

Michal Altrichter

Aforismy jsou krátká sdělení důležitých ­obsahů. Vyrostly v závažných životních okamžicích: při nesnadných rozhodováních. Jsou-li nehlučné, neznamená to, že jsou na zapřenou, ale spíše se čtenáři nevnucují. Jsou pak i nehřmotné, protože zapadají do sluchu ztišeného a přívětivého. Přejí si povzbuzovat!

Vypredané

1,26 €

Čekání na prezidenta
Čekání na prezidenta

Pavel Kosorin

Aforismy, bonmoty, maximy. Miluji své nepřátele - proto se nebojím, že si nějaké udělám.Prázdných lidí je všude plno.Narcis prostě nechápe, proč by měl své ženě nosit květiny.Žijeme v době přebytku informací a nedostatku mozků.Lidé, kteří nosí hlavu vzhůru - katovi oblíbenci.Nikde se peníze tak neušpiní jako ve styku s lidmi.

Vypredané

3,69 €

Aforhytmick - Hitparáda aforizmov
Aforhytmick - Hitparáda aforizmov

Juraj Macko

Kto sa smeje naposledy, stráca zmysel pre humor. Znôška trefných aforizmov pre pobavenie a potešenie duše.

Vypredané

2,81 €

Abba, proč nosíš tak těsné sandály?
Abba, proč nosíš tak těsné sandály?

R. Kern

Čemu se smáli mniši. Sbírka půvabných anekdot, vtipů a aforismů ze života mistrů duchovního života z počátku křesťanského mnišství je dalším pokračováním knížky Humor pouštních otců. Text opět doprovázejí ilustrace Jindry Hubkové.

Vypredané

4,37 €

Kam patří mořské panny? a jiné příběhy
Kam patří mořské panny? a jiné příběhy

Brian Cavanaugh

Vtipné a dojemné, stručné a přitom hutné – takové jsou mikropovídky, aforismy a legendy B. Cavanaugha vydávané pod názvem Kam patří mořské panny? Karmelitánské nakladatelství vydalo autorovi v českém překladu již tři úspěšné knihy a není důvod se obávat, že ani čtvrtá publikace si nenajde početný zástup příznivců. „Děkuji všem, kteří si koupili mé předchozí tři knihy příběhů – Malé příběhy, Kup si los a jiné příběhy a Sněhová vločka a jiné příběhy. Vaše dopisy plné zájmu a povzbuzení mě utvrzují v tom, že lidé mají rádi příběhy. Příběhy a vyprávění stojí v jádru našich hodnot a postojů,“ říká Brian Cavanaugh. Zaposlouchejte se do jeho vyprávění.

Vypredané

5,04 €

Aforismy o víře
Aforismy o víře

Soubor citátů významných osobností věnovaný víře a duchovnímu životu.

Vypredané

4,56 €

Všetko má svoj čas
Všetko má svoj čas

Katka Romušiková

Ako povedať málo slovami veľa, to je umenie aforizmov, ktorých zbierku prináša aj táto, v poradí druhá kniha Katky Romušikovej. Na sto stranách kvalitného grafického papiera, oživeného farebnými ilustráciami Diany Matlákovej a Martiny Bartók, sa autorka zamýšľa nad všetkým, čo vstupuje do nášho života a pretvára ho - pretože všetko v ňom má svoj čas. Kniha je príjemným čítaním pre dospelých i dospievajúcich a vhodným darčekom pre všetkých, ktorí vnímajú svet okolo seba s nadhľadom a humorom, no zároveň s láskou a porozumením. 

Vypredané

9,37 €

Pokrok je blbec!?
Pokrok je blbec!?

Vladimír Syrovátka

777 sentencí a aforismů. Vladimír Syrovátka je znám svými dadavynálezy – dadaistickými groteskními výtvarnými objekty, které představil na nesčetných výstavách a o kterých bylo natočeno několik dokumentárních filmů. Uvěřil, že technický pokrok je ten pravý směr k vylepšení světa; stal se vynálezcem.Po udělení desátého patentu ale došel k poznání, že pokrok není například vyrobit rychlé, pohodlné a třeba i ekologické auto, ale naučit lidi zase chodit pěšky – naučit je znovu ctít zákony přírody. Sentence a aforismy v této knize jsou další formou autorova pohledu na svět.

Vypredané

6,21 €

Aforismy a verše o lásce a milování
Aforismy a verše o lásce a milování

Pavel Kosorin

Mnoho myšlenek, citů, pramenů i pramínků poznání na téma láska. Barevné střípky se před námi skládají do mozaiky.Verše nás uvádějí do reality lidského vztahu, do jeho výšek a propastí, požehnání a zlořečení, to když nechápeme a nechráníme ten vzácný poklad. Doplněno půvabnými ilustracemi Vlasty Švejdové.

Vypredané

2,91 €

Svaté krávy
Svaté krávy

Tomáš Dittrich

Neřízené střely nebezpečných myšlenek. Fejetony a úvahy šéfredaktora Života víry reflektují aktuální posuny ve společnosti a v církvi. Čtivě napsané texty pobaví i vyprovokují. Ojedinělý žánr na českém křesťanském trhu zaujme i náročného čtenáře.

Vypredané

3,78 €

Aforismy o věcech veřejných aneb Lež nevypereš
Aforismy o věcech veřejných aneb Lež nevypereš

Pavel Kosorin

Špatný politik slibuje úrodné léto – dobrý politik zařídí dostatek kombajnů.Slovo ministr znamená služebník – jenže latina je mrtvý jazyk.Malí občané se nikdy nedočkají velkých politiků.Nejvyšším posláním člověka žijícího v masové společnosti je být sám sebou.Všude slibují politici hory doly – jen u nás moře.Demokracie je tam, kde se většina lidí cítí být svým vlastním pánem.Svobodu můžete vyměnit za cokoli, ale nikdy to nebude dobrý obchod.Čím menší rozdíly mezi lidmi, tím diferencovanější závist.Největším nedostatkem našeho právního řádu je, že nepostihuje zloděje času.

Vypredané

2,91 €

Bez svatozáře
Bez svatozáře

Vladimír Syrovátka

Aforismy, magorismy, sentence a dadakorespondence. Vladimír Syrovátka je Čech narozený v Polsku, ale posunutím státní hranice se stal občanem Sovětského svazu, aniž by se stěhoval; od roku 1947 žije v Čechách. Vydal čtyři knihy aforismů: Štěstí na kolečkách (2005), Pokrok je blbec!? (2006), Andělé s jedním křídlem (2008) a Život je, když.... (2010). Je znám svými dadavynálezy - dadaistickými groteskními výtvarnými objekty, které představil na nesčetných výstavách a o nichž bylo natočeno několik dokumentárních filmů (např. Svět podle Syrovátky, Absurdní sny pana Syrovátky, Beyond 2000 a další). Tentokrát jsou jádrem knihy Vladimíra Syrovátky dopisy adresované významným úřadům a institucím (např. Kancelář prezidenta republiky, Magistrát hlavního města Prahy či Státní úřad pro jadernou bezpečnost a cca 50 dalších), v nichž autor předkládá s naprosto vážnou tváří nejrůznější kuriózní stížnosti, žádá odpovědi na absurdní otázky či navrhuje rozmanité zlepšováky... Absolutní absence smyslu pro humor a nadsázku u téměř všech oslovených (odpovědi jsou přetištěny v plném znění, bez úprav) zaručuje, že se čtenář bude výtečně bavit.

Vypredané

8,00 €

Ľúbim ťa...
Ľúbim ťa...

Wilhelm Mühs (ed.)

Kniha o tom, čo hľadá každé ľudské srdce. Záplava slov – banálnych i geniálnych, oduševnených i sentimentálnych – či sú to piesne, či stránky z osobných denníkov, či básne, či novely… Celé tisíce podôb lásky, príbehy, ktoré prináša život, o ktorých tie slová hovoria, večne tá istá budúcnosť, ktorú plánuje láska…Aj veľké osobnosti, spisovatelia všetkých čias a krajín poznali tento cit a osobne mu dali písomnú podobu raz vo skvelom aforizme, inokedy v hlbokej úvahe. Pritom je zaujímavé, že v nejednej z ich myšlienok sa môže každý z nás spoznať, môžeme v nich nájsť podnet na uvažovanie alebo v nás vyvolajú úsmev.Obľúbená darčeková publikácia pre potešenie i inšpiráciu. Obsahuje myšlienky o láske od najvýznamnejších mysliteľov sveta.

Vypredané

4,66 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Marta, pred 23 hodinami

Veľmi rýchle dodanie, krásne balenie a nádherný škapuliar aj s retiazkiu

userAvatar

Libor, pred 2 dňami

Rychlost dodání perfektní

userAvatar

Jozef, pred 2 dňami

Ďakujem za ochotu odporúčam.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk