Francúzka Paulína Jaricotová, ktorá žila na prelome 18. a 19. storočia, je zakladateľkou najväčšieho hnutia, ktoré pomáha misiám. Jej dielo je také veľké, že ho Cirkev povýšila na pápežské a dnes je známe pod názvom Pápežské misijné diela. Ako mladá deva mala videnie o dvoch lampách, čo ju viedlo k horlivosti šíriť vieru vo vlastnej krajine, zdevastovanej Francúzskou revolúciou, ale aj v misiách. Táto jej iniciatíva viedla k založeniu Diela šírenia viery. Krátko po tomto diele založila Spoločnosť živého ruženca. Vytvorila krúžky, malé spoločenstvá, ktoré sa rozrastali a zakladali nové skupiny. Tvorivé nadanie ju viedlo i k ďalším iniciatívam, ktorými chcela pomôcť chudobným a priblížiť každému človeku Boha. Brožúrka približuje jej životný osud i inšpirácie na misijné poslanie každého z nás, litánie k Paulíne Jaricotovej, ako aj modlitby, ktoré napísala, či modlitby za misionárov.Ukážka z knihy
Inšpirácie zo života Paulíny JaricotovejV Paulíninom živote a v jej svedectve vynikajú tri aspekty, ktoré môžu slúžiť ako inšpirácia pre misijné poslanie každého z nás a ktoré sa dajú preniesť aj do nášho každodenného života.Každodenný misijný záväzokPaulína si pre misie nevyčlenila len zopár momentov, stali sa jej každodennou záležitosťou. Skupinky zamestnancov v ich rodinnej továrni na hodváb prisľúbili každodennú modlitbu a prinášanie pravidelných obetí za misie. Každý deň môžeme ponúknuť modlitbu za tých, ktorí slúžia v misijných cirkvách po celom svete, ako aj za chudobných a slabých, ktorí počúvajú ich posolstvo o „nádeji, ktorá zachraňuje“.
Pomoc pre celý svetPaulína silno cítila, že pomoc misiám by mala byť univerzálna a že na nikoho by sa nemalo zabudnúť. A keď 3. mája 1822 oficiálne založila Dielo šírenia viery, pretrvala v ňom rovnaká vízia: modlitba a obety za celosvetové misie.
Život v láskeAko mladá žena Paulína vyjadrila želanie: „Kiežby som mohla nekonečne milovať.“ Či už to bola jej práca pre misie, alebo pre chorých a chudobných, celú činnosť Paulíny Jaricotovej motivovala láska. Stredobodom misijného povolania je v skutočnosti prikázanie lásky. Naša láska by mala prúdiť do spoločnosti, presahujúc seba, a smerovať do všetkých vzdialených miest, kde sú slabí, zabudnutí a chudobní neraz opustení. To je miesto, kde má byť misionár. A to je miesto, kde prostredníctvom Pápežských misijných diel môžete byť prítomní aj vy vďaka svojim denným modlitbám a pravidelným obetám.