Knihy s esejami

Knihy s esejami

(11 produktov)

Eseje niektorí z nás poznajú ako americký ekvivalent našich slohových prác, alebo ako samotný druh s...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Bremeno slávy a ďalších osemnásť známych esejí
Bremeno slávy a ďalších osemnásť známych esejí

C. S. Lewis

Bremeno slávy a ďalších osemnásť známych esejí je zbierka známeho spisovateľa a majstra písaného slova, C. S. Lewisa. Ide o prvé slovenské vydanie tejto zbierky, ktorá obsahuje devätnásť najznámejších esejistických textov.

Skladom

13,53 €

Hľadanie zmyslu
Hľadanie zmyslu

Jozef Dronzek

(nad životom cez úvahy, meditácie či eseje). Kniha Hľadanie zmyslu je zbierkou duchovných, cestovateľských, filozofických, ale aj praktických textov. Jej autor Jozef Dronzek, dekan-farár v prešovskej konkatedrále a vysokoškolský pedagóg na Katolíckej univerzite, ich napísal v priebehu dvadsiatich rokov pri rôznych príležitostiach. Inšpiráciou mu bol vlastný život i životy ľudí z jeho profesionálneho či akademického života.

Skladom

8,54 €

Stromu zbývá naděje
Stromu zbývá naděje

Tomáš Halík

Krize jako šance. Tento soubor esejů spojuje velké téma: naděje. Autor učí úctě ke každé podobě lidské naděje, protože v ní může být skryto víc, než jen cíl, k němuž se vědomě upíná - v hloubi naděje tuší žízeň po absolutnu. Naděje je zvláště aktuální téma v čase krize, kterou autor pojímá šířeji než jen krizi ekonomickou.Každá krize je však šance: právě krize v životech jednotlivců i společností, v nichž se mnohé naděje ukazují být pouhými iluzemi, umožňuje naději pročistit se a uzrát, "zamířit na hlubinu" - krize je tak kolébkou naděje. Autor polemizuje s jednostranností ateismu i povrchní náboženskosti, hlásí se k teologii, "která se podobně jako Bible podobá spíše literatuře a umění vůbec originalitou stále nových reinterpretací a vnitřní bohatostí, než uzavřeným "bezrozporným" systémům pozitivistické vědy či novověkých "vědeckých ideologií"."

Skladom

12,26 €

Je to On, je to Pán
Je to On, je to Pán

Stano Dusík

Tvár Boha - tvár človeka. Ľudská tvár (aj bez slov) je posolstvom - je oknom do najhlbšieho vnútra človeka. V súčasnej civilizácii obrazu takmer úplne chýba zobrazenie posvätného; ľudská tvár je preto často jediným vyjadrením transcendentného sveta hodnôt.Tvár je inšpirujúci prvok pre Stanislava Dusíka, autora publikácie Je to On, je to Pán. Ide o zbierku dvadsiatich troch meditatívnych esejí, ktoré sa v tejto knihe dostávajú k slovenskému čitateľovi po prvý raz. Osobitnou inšpiráciou tohto akademického maliara bola tvár muža z Turínskeho plátna - odtlačok tváre Zmŕtvychvstalého Ježiša Krista. Publikácia je obohatená o osemnásť reprodukcií Dusíkových výtvarných diel a jej cieľom je osloviť široký okruh čitateľov a záujemcov o sakrálne výtvarné umenie, najmä umelecké vyjadrenie kresťanského duchovna.

Skladom

12,51 €

Posledné kusy
Mozaika nádeje, Ecce homo, Tesná brána
Mozaika nádeje, Ecce homo, Tesná brána

Pavol Strauss

1948 - 1950. Titul obsahuje tri zväzky esejí, ktoré Pavol Strauss napísal v rokoch 1948-1950: Mozaika nádeje, Ecce homo,Tesná brána. Postupne vydaným dielom vstúpil do nášho priestoru autor európskeho formátu, konvertita, ktorý v čase epochálnej krízy nastupujúcej druhej polovice 20. storočia, objavil pre seba i pre budúci svet pevnú kotvu – kresťanské posolstvo.Až ohromujúca aktuálnosť jeho textov napísaných pred viac ako polstoročím dokazuje pravdivosť jeho odkazu smerujúcemu i k dnešnému čitateľovi.

Skladom

11,64 €

E-kniha
E-kniha: Bremeno slávy a ďalších osemnásť známych esejí
E-kniha: Bremeno slávy a ďalších osemnásť známych esejí

C. S. Lewis

Devätnásť známych a aj v dnešnej dobe relevantných esejí C. S. Lewis nebol len známy spisovateľ a majster písaného slova, ale aj obdarovaný prednášateľ a komunikátor. Počas svojho tvorivého života napísal množstvo esejí, článkov a prednášok, ktoré po jeho smrti vychádzali v rôznych zbierkach a vydaniach, najmä vďaka poctivej edičnej práci Waltera Hoopera - osobného sekretára a správcu Lewisovej literárnej pozostalosti.Kniha "Bremeno slávy a iné eseje" je prvé slovenské vydanie takejto zbierky a obsahuje devätnásť najznámejších esejistických textov C. S. Lewisa:Bulverizmus alebo „Ako (ne)myslíme v dvadsiatom storočí“Účinnosť modlitbySlony a peľ papradíBoh na lavici obžalovaných„Odporná červená vodička“Teória humánneho trestuUžší kruhJe teológia poéziou?Všetko sa začalo obrazom...ZázrakyMýtus sa stal skutočnosťouO čítaní starých kníhNaša viera a mimozemské civilizácieNáboženstvo: realita alebo náhrada?Krutodlakov prípitokPrerieknutiePokusy na živých tvorochPrečo nie som pacifistaBremeno slávy

Ihneď na stiahnutie
-15%

11,90 €

Dekalóg podľa Kieslowského
Dekalóg podľa Kieslowského

Daniel Pastirčák

Súbor desiatich esejí o desiatich prikázaniach, inšpirovaný cyklom filmov poľského režiséra Kieslowského. Daniel Pastirčák je teológ, mysliteľ, ilustrátor a publicista.Jeho tvorba nie je určená len ľuďom hľadajúcim náboženské odpovede - vo svojej tvorbe Pastirčák oslovuje témy univerzálne, blízke všetkým ľuďom dneška. Autor filozoficky hľadá a pomenováva miesto desiatich božích prikázaní v našom dnešnom živote.

Skladom

9,60 €

Za krajanmi do Madridu alebo vojna o Španielsko
Za krajanmi do Madridu alebo vojna o Španielsko

Emil Vontorčík

Výber cestopisných a historických esejí. Emil Vontorčík (6. 8. 1935, Vyšná Lipnica) informatik, historik, publicista. Maturoval na gymnáziu v Nitre (1953). Absolvent UK v Bratislave. V rokoch 1960 - 1963 redaktor denníka Roľnícke noviny. V rokoch 1963 - 1975 budoval prvú verejnú vedeckú knižnicu v Nitre - Ústrednú pôdohospodársku knižnicu pri VŠP. V rokoch 1975 -1989 pôsobil ako vedúci Kabinetu histórie a propagácie VŠP v Nitre. Po prevrate roku 1989 riaditeľom Univerzitnej knižnice v Bratislave (1990 -1997). Pod jeho vedením sa uskutočnila automatizácia činnosti knižnice na základe grantu americkej nadácie Andrew Mellon Fundation.

Skladom

9,60 €

E-kniha
E-kniha: Podmínky volby
E-kniha: Podmínky volby

Zdeněk Vašíček

Vašíčkovy eseje nad díly Andreje Platonova, Borise Pasternaka, Josepha Conrada, Josefa Váchala, Josefa Lady, Ernesta Gellnera, Alana D. Sokala a dalších se soustřeďují na otázku vztahu skutečně obecných, vědeckých pojmů k výrazům „běžného“ jazyka. Zkoumá se zde konstituce pojmů (předpojmy, ideje-matky, vůdčí ideje, zakladatelské mýty) a jednotlivě jsou vyšetřovány celek, obraz, krajina, styl, banalita, metafora.

Ihneď na stiahnutie

5,50 €

E-kniha
E-kniha: Prohlédni si tu zemi
E-kniha: Prohlédni si tu zemi

Václav Cílek

I když vidíme jen obyčejné věci, stejně toho vidíme hodně. Ve své nejnovější knize Prohlédni si tu zemi Václav Cílek navazuje na své předchozí úspěšné tituly věnované především krajině a místům - Krajiny vnitřní a vnější, Makom a Dýchat s ptáky. Jádrem knihy jsou eseje věnované Praze a jejímu geniu loci, v dalších částech se pak autor zaměřuje jak na českou a moravskou krajinu (České středohoří, Jižní Čechy, Ostrava...), tak na místa, která ho oslovila na jeho zahraničních cestách za geologickými výzkumy (Súdán, Řecko, Turecko). Eseje o "krajinách vnějších" doplňují i texty metafyzičtějšího charakteru - o posvátnu Santiniho staveb, o prostoru spjatém s Janem Palachem či fragmenty z nikdy nedokončené čínské antologie. Knihu doprovázejí ilustrace výtvarníka Vladimíra Kokolii a 80 fotografií autora.

Ihneď na stiahnutie

9,49 €

Posledné kusy
Aká sme to krajina
Aká sme to krajina

Ondrej Hronec

Ekologické úvahy. Ondrej Hronec si veľa pamätá a tvrdí, že mnoho si pamätá i naša zem – pôda, voda, vzduch. Tieto „živly“ skúmal celý život ako vedec environmentalista. Kniha obsahuje súbor 23 esejistických zamyslení, ktorými celkom presne pomenúva, čím je spoločnosť zanešvárená.Prečo sa strácajú amazonské pralesy, čo je potravinový biznis, čím znečisťujeme pôdu, vodu, vzduch, aké sú naše autority a pod. Zo sveta faktov, chemických rozborov a rôznych ukazovateľov vyťažil celostný pohľad, pohľad v súvislostiach. Rozumie týmto dejom, pomenúva príčiny a hľadá perspektívy. Jeho rozhorčenia nie sú samoúčelné, nie sú to bedákania nemohúceho človeka, ale apeluje nimi a ponúka inšpiratívne, realistické riešenia pre jednotlivca i širokú spoločnosť.Keďže Ondrej Hronec nezabúda na korene, je v jeho zamysleniach vždy imanentný sedliacky rozum.

Skladom

7,66 €

Žena - Edita Steinová
Žena - Edita Steinová

Edita Steinová

Výber z prednášok. Edita Steinová je považovaná za jednu z najdôležitejších žien 20. storočia. Jej listy ženám sú výsledkom reflexívnych diskusií s predstaviteľmi katolíckeho feministického hnutia v nemecky hovoriacich krajinách medzi svetovými vojnami.Kniha Žena - Edita Steinová obsahuje aj nedostupné materiály o spiritualite laickej i zasvätenej ženy. Kniha je zbierkou esejí, ktoré vznikli po dlhých hodinách uvažovania a diskutovania o splnení úlohy ženy vo všetkých oblastiach života. Recenzia: Žena - Edita Steinová na stránke Blog.Zachej.sk

Vypredané

9,70 €

Malá kniha o vzťahoch
Malá kniha o vzťahoch

Daniel Pastirčák

Keby sme zo seba škrtli všetko, čo sme dostali od iných, nezostalo by z nás nič. Nemôžem poznať seba, kým nepoznám svoj vzťah k tebe, k svetu, k bytostiam a veciam, ktoré ma určujú. Na stránkach tejto knihy nahliadneme pod povrch základných ľudských vzťahov – do vzťahu muža a ženy, do vzťahu rodičov a detí, do vzťahu človeka k spoločnosti, do vzťahu človeka k sebe samému a do vzťahu človeka k Bohu.Táto publikácia umožní kresťanom i ľuďom hľadajúcim zmysel života a vecí v ňom pokúsiť sa porozumieť tomu, ako to s našimi vzťahmi zamýšľa Boh. Obrazovú i textovú “dušu” vdýchol tejto knižke slovenský spisovateľ, výtvarník, esejista a kazateľ Daniel Pastirčák.

Vypredané

6,79 €

Vydarený život II.
Vydarený život II.

Anton Fabian

Zamyslenia inšpirované evanjeliom. Vydarený život II. je plný nádherných zamyslení, ktoré majú beletristický ráz, každé zamyslenie je ako poviedka, prípadne esej, lebo ide často o príbehy s napínavým dejom, ale napriek tomu prevažuje v nich filozofujúci, historizujúci a psychologizujúci ráz...Mons. Anton Fabian je profesor pastorálnej teológie, docent sociálnej práce, kanonik Košickej kapituly a autor viacerých publikácií.

Vypredané

11,42 €

Vydarený život III.
Vydarený život III.

Anton Fabian

Zamyslenia inšpirované evanjeliom. Kniha Vydarený život III. od Antona Fabiana je plná zamyslení, ktoré pomáhajú človeku urobiť osobné rozhodnutia viery a lásky, je písaná veľmi pútavým a povzbudivým spôsobom ako ostatné knihy z tejto série."Škaredosť je prítomná v každom človeku - je pyšný, lenivý, podvádza. Hoci sa navonok javí pekný a usporiadaný, vo vnútri má mnoho nedostatkov. Ak je však milovaný a milujúci, oslobodzuje ho to od škaredosti a stáva sa novým."

Vypredané

11,42 €

Dotkni se ran
Dotkni se ran

Tomáš Halík

Spiritualita nelhostejnosti. Ve čtrnácti esejích autor vychází z evangelijního příběhu o „nevěřícím Tomášovi“. Představy o Bohu, církvi a víře „bez zranění“ autor považuje za iluze. Ke křesťanské víře patří odvaha vidět rány našeho světa a dotýkat se jich vírou, která sama je jimi zasažena, zraněna.Tváří v tvář „zraněnému Bohu“ člověk může odložit „brnění, masky a šminky“, jimiž před druhými a někdy sám před sebou zakrývá svá bolestná místa. Kniha obsahuje jak teologicko-filozofické meditace, dotýkající se mystických hloubek víry, tak překvapivé, ostré i místy humorné komentáře konkrétních událostí a typických znaků naší doby. Zdrojem autorovy inspirace je křesťanská i židovská mystika, Pavlova a Lutherova teologie kříže, současná postmoderní filozofie a teologie i poklady staré lidové velikonoční zbožnosti a umění a v neposlední řadě i autorovy vlastní zkušenosti z dlouholeté terapeutické i pastorační praxe.

Vypredané

13,19 €

Sloni a kapradí
Sloni a kapradí

C. S. Lewis

Sbírka esejí, která přináší Lewisův originální pohled na otázky spojené s: krizí autority,možností styku s mimozemským životem,apokalyptickou vizí poslední noci světa,smyslem studia v době války,účinností křesťanské modlitby,či podstatou a důležitostí odpuštění v lidském životě.Lewis je obecně znám jako obhájce pravověrného křesťanství. V těchto osmi esejích se projevuje jako energický pisatel a mistr anglicky psané prózy týkající se náboženského myšlení a křesťanské praxe. Žádná část této knihy však není abstraktní či suchou teologickou prací. Lewis byl nesmírně nadaným laikem, a proto tolik laiků na jeho dílo reaguje.

Vypredané

6,40 €

Vydarený život I.
Vydarený život I.

Anton Fabian

Zamyslenia inšpirované evanjeliom. Čo mám z toho, že verím v Boha? Aký úžitok mi môže viera priniesť? Kniha týchto zamyslení hľadá odpoveď na podobné otázky. Ak ju človek nájde, potom je už len malý krôčik k tomu, aby sa Boh stal "najvyšším dobrom" a zaujal prvé miesto, ktoré mu patrí. (Mons. Bober)Dostupné v sade Vydarený život.

Vypredané

11,42 €

Přípitek zkušeného ďábla a jiné eseje
Přípitek zkušeného ďábla a jiné eseje

C. S. Lewis

Kniha, ktorú C. S. Lewis napísal krátko pred svojou smrťou je zbierkou esejí, ktoré sa zaoberajú zväčša náboženskou tematikou. V eseji Prípitok skúseného diabla, ktorá tvorí aj nosnú časť názvu celej knihy, sa ešte raz vrátil k postavám z úspešnej knihy Rady skúseného diabla. Ostatné eseje sa venujú témam ako: Bremeno slávy, Dobré dielo a dobré skutky, Transpozícia, Vytrvalosť vo viere, Je teológia poéziou?, Vnútorný kruh a i. Milovníci kvalitnej filozofie a jedinečného humoru C. S. Lewisa si opäť prídu na svoje.

Vypredané

7,66 €

Proč chodíme do kostela?
Proč chodíme do kostela?

Jan Sokol

„S chozením do kostela je to dnes ještě o něco těžší než s chozením do školy. Nepříjemné povinnosti totiž člověk lépe snáší, když ví, že to tak mají všichni. Všechny děti musí chodit do školy, všichni musíme platit daně a donedávna museli všichni mládenci na vojnu. Jenže do kostela se chodit zřejmě nemusí a většina lidí okolo nás tam prostě nechodí. Takže proč zrovna já?“ (z úvodu autora)Prof. Jan Sokol se pokouší najít obyčejnou lidskou odpověď na jednoduchou, ale pro mnohé palčivou otázku. Ve středu jeho pozornosti je eucharistická bohoslužba a její mnohé významy v životě křesťana. S důkladností sobě vlastní nás uvádí do širších souvislostí tématu, a přitom se snaží hovořit jazykem přístupným pro nejširší čtenářskou obec. Knížka je určena těm, kdo do kostela chodí dobrovolně a rádi, i těm, kdo přirozenou motivaci nemají a potřebují najít hlubší smysl svého počínání.

Vypredané

4,75 €

Divadlo pro anděly
Divadlo pro anděly

Tomáš Halík

Život jako náboženský experiment. V souboru 15 esejů autor dále rozvíjí svou filozofii dialogu víry a nevíry. Jednou z inspirací jeho úvah byla výzva současného papeže Benedikta, aby ti, kteří nemohou přijmout Boha, se přesto snažili žít „jako kdyby Bůh byl“.Tomáš Halík se ptá, co vlastně rozlišuje život věřících a nevěřících a zda i věřící nemohou chápat víru jako hypotézu, kterou musí neustále ověřovat vlastním životem.Kniha vychází v roce, kdy autor získal významné evropské ocenění za „vynikající zásluhy o interpretaci našeho světa“, cenu Romano Guardiniho.

Vypredané

12,72 €

Vnitřně zakoušet
Vnitřně zakoušet

Tomáš Špidlík

Eseje pro duchovní cvičení. Doba duchovních cvičení je vhodná pro vnímání vnitřních podnětů a objevování realizovatelných idejí. Snad si ani nejsme dostatečně vědomi důležitosti tohoto tvrzení. Název nové knihy vychází z přesvědčení Ignáce z Loyoly: „Nenasycuje a neuspokojuje duši, jestliže mnoho ví, nýbrž pociťuje-li a zakouší věci vnitřně.“Exerciciemi vystupujeme na horu, abychom se sjednotili s Pánem. Špidlíkův průvodce je neocenitelnou pomocí pro všechny, kdo se na exercicie vydávají a chtějí se učit rozpoznávat Boží působení ve svém životě, aby se poté vraceli z „hory“ občerstveni tak jako apoštolové.

Vypredané

14,07 €

Zákruty bez ciest / Nežiť a žiť / Lekárske rekviem
Zákruty bez ciest / Nežiť a žiť / Lekárske rekviem

Pavol Strauss

Štvrtý titul edície – Výber z diela Pavla Straussa – prináša tri zväzky reflexívnych esejí, osobitne venovaných lekárskemu povolaniu a vlastnému životu : Zákruty bez ciest /1971, Nežiť a žiť /1976 , Lekárske rekviem /1983.Najlepšie dielo nevyváži zlý život. Život je väčší než celé dielo. Život je najväčšie dielo.Pavol Strauss /3.7.1950

Vypredané

10,67 €

Ohromné maličkosti
Ohromné maličkosti

Gilbert Keith Chesterton

Titul vyšiel aj v slovenčine: Ohromné maličkosti (2014).Gilbert Keith Chesterton se proslavil mnoha literárními žánry, ale hlavní důvod, proč stále patří k nejcitovanějším autorům světa, naleznete v této knížce. Chesterton byl totiž mistrem paradoxu. Povýšil společenský bonmot na životní filosofii zdravého rozumu, na obranu občanské liberální politiky a tradičních hodnot evropské kultury. A ještě něco navíc: Chesterton čtenáře uvádí do světa tisíce malých překvapení a radostí ze života, proto byl tolik milován i těmi, kteří ne zcela sdíleli jeho životní filosofii. U nás to jsou především Ferdinand Peroutka, Karel Čapek, Jiří Voskovec, Jan Werich, Ivan Vyskočil a Jiří Suchý.

Vypredané

9,39 €

Ozveny vnútorných hlasov (5)
Ozveny vnútorných hlasov (5)

Pavol Strauss

Do hĺbok sveta i ľudského vnútra sa ponáral Pavol Strauss - jeden z najväčších slovenských literárnych géniov uplynulého storočia. Do ľudských útrob sa vnáral cez deň ako profesionál - chirurg a po večeroch ako hĺbavý človek, ktorému nie je ľahostajné všadeprítomné nivočenie. A hoci videl ako zlo rozožiera telo či ducha, napriek tomu nestrácal odvahu ku každodennému životu. Kde ju naberal, napovedia eseje 5. súbornej časti Straussových nepublikovaných a mysliteľských diel. Alebo snáď pošepneme? Slovami autora: "V Božích rukách sme stále, v satanových - len napoly."

Vypredané

13,58 €

V plášti aj dalmatike
V plášti aj dalmatike

Max Kašparu

Nové vydanie obľúbenej knihy Maxa Kašparů, známeho českého spisovateľa, psychiatra a premonštrátskeho diakona. Obsahuje súbor esejí o problémoch jednotlivých ľudí a súčasnej spoločnosti vo vzájomných vzťahoch k Cirkvi a kresťanskej tradícii vôbec.

Vypredané

9,60 €

PravDADA
PravDADA

Ján Litecký Šveda

Ďalšia kniha spisovateľa a hudobníka, priekopníka blues na Slovensku, prináša súbor politicko-historických esejí, ale aj menších glos s „dnešnými“ témami ako sú napríklad: multikulturalizmus, bratislavské sochy, 14. marec, či vládcovia Slovenska po „nežnej“ inscenácii.Uhol pohľadu je konzervatívny, to znamená slovenský a kresťanský. Napriek zložitým témam sa autor snaží písať odľahčeným a často ironickým jazykom, aby nás súčasný marazmus už načisto neubil. Časť textov bola uverejnená v rôznych časopisoch, niektoré boli rozosielané internetom ako samizdaty. Rovnako ako vo svojom blues je autor načisto úprimný.

Vypredané

7,66 €

Materinské dúšky šťastia
Materinské dúšky šťastia

Danielle Beanová

Postrehy viacnásobnej matky. Ponorte sa s nami do šťastného, občas náročného, niekedy chaotického, častokrát inšpirujúceho, ale vždy požehnaného živora Danielle Beanovej, šťastnej manželky Dana Beana a matky ôsmych detí. Táto zbierka esejí nás zavedie k nim do obývacej izby, ale aj medzi regále s potravinami v miestnom obchodnom dome, do záhrady ich rodinného domu, navštívime oddelenie detskej literatúry mestskej knižnice, privoniame k autorkinmu kulinárskemu umeniu, nazrieme do ôsmych detských postieľok, spoznáme búrlivú radosť i slzavé údolie tejto obetavej, milujúcej a dôverujúcej manželky a matky. Sama nás pozýva k sebe na návštevu. Tak teda vstúpme…Voľným pokračovaním tejto knihy je titul Mamy mamám.

Vypredané

6,69 €

CD: Modlitba argentinských nocí
CD: Modlitba argentinských nocí

Marek Vácha

Reflexivní, autobiograficky laděné eseje o setkání s Bohem, fascinaci Božím stvořením, o hledání smyslu života a jeho duchovních dimenzí. Osloví jak člověka zakotveného v křesťanství, tak toho, kdo v sobě tuší spirituální dimenzi a chtěl by svému životu dát hlubší rozměr.

Vypredané

6,69 €

Hudba plaší smrť (2)
Hudba plaší smrť (2)

Pavol Strauss; Július Pašteka (ed.)

2. diel z 10-zväzkovej edície známych i neznámych, nepublikovaných prác Pavla Straussa, ktorý bol vydaný pri príležitosti stého výročia autorovho narodenia (1912 - 1994). Kompletné dielo predstavuje autora ako všestranného spisovateľa európskeho formátu, vzdelaného mysliteľa a prenikavého intelektuála s kresťanským svetonázorom. Jeho myšlienky napomáhajú prekonávať šíriaci sa nihilizmus a dehumanizáciu človeka 21. storočia a do slovenskej literatúry vnášajú nové pozitívne a humanistické perspektívy.

Vypredané

13,58 €

Chůze
Chůze

Henry David Thoreau

Chůze existuje od počátku, stejně jako divoká příroda, do níž se Henry David Thoreau vracel při svých procházkách. Trávil chůzí denně několik hodin a vyhýbal se civilizaci. Ve své eseji apeluje na své současníky i na nás, abychom se stali jeho bratry řeholníky, chodci. Je s podivem, že již tehdy - Chůzi napsal v roce 1861 - kolem sebe spatřoval problémy, s jakými se potýkáme dnes: lidé se vzdalují přírodě, upřednostňují pohodlí za každou cenu. Thoreau hovoří o krajině, o jejím utváření člověkem a naopak, o utváření člověka krajinou. Vypráví o cestách v doslovném i přeneseném významu. Vznáší mnoho otázek, a na řadu z nich také odpovídá.

Vypredané

8,24 €

Idea univerzity
Idea univerzity

John Henry Newman

Čo je poslaním univerzity?Ako sa dá naučiť správne myslieť?Ako vplýva vzdelávanie na charakter človeka?Má sa na univerzitách učiť aj o Bohu?John Henry Newman v klasickom diele Idea univerzity obhajuje tradíciu tzv. slobodného vzdelávania. Jeho tézy a argumenty sú cenným zdrojom inšpirácie a poznania nielen pre univerzitných študentov a učiteľov, ale pre každého, kto hľadá odpovede na veľké životné otázky.Súčasťou tohto vydania je aj šesť esejí slovenských akademikov, ktoré objasňujú kontext diela a kriticky reflektujú Newmanove tézy.

Vypredané

15,52 €

Cesta pokoje
Cesta pokoje

Henri J. M. Nouwen

Spisy o míru a spravedlnosti. Katolický kněz nizozemského původu Henri J. M. Nouwen (1932–1996) zprvu působil jako pedagog mj. na Yaleově a Harvardově univerzitě, ale později zasvětil svůj život práci s duševně postiženými lidmi v arše Daybreak v kanadském Torontu.Ve svém životě a díle kladl zvláštní důraz na kontemplativní modlitbu. Bezprostřední kontakt s Bohem považoval za velmi důležitý, avšak spása skrze víru byla pro něho ještě důležitější, stejně jako soucit a solidarita s trpícími.

Vypredané

11,65 €

Loď
Loď

Marek Vácha

...a tak zkouším z paluby zamávat či poslat znamení, že zde jsem. Volám ze svého plavidla po někom, kdo by rozuměl, nakláním se přes palubu a odhazuji do moře lahve se zprávami, ale zdá se, že celý nekonečný svět je pustým oceánem, že zde není nikdo, ke komu by zprávy mohly doputovat. Ostatní lodi planet a flotily galaxií nejsou než bludnými Holanďany, vory bez života, nahodile plovoucí vesmírem. Já, jediný žijící ve skoro nekonečně a výstředně velkém vesmíru, jsem jediný námořník na palubě Země v tichém a černém moři nebeských hlubin.

Vypredané

5,82 €

Presahy
Presahy

Pavol Tomašovič

Pavol Tomašovič svojou treťou knihou Presahy nadväzuje na úspešný románový debut Nič v krajne nikoho (2007) a na zbierku poviedok Bezčasie (2010). V Presahoch prostredníctvom úvah a zamyslení autor odkrýva často skryté, prehliadané roviny ľudského žitia i konania vo svete. Ponad predmetnú dimenziu odkazujú nielen slová autora knihy. Krásu viditeľného s odkazom na neviditeľné presahujú aj fotografie dotvárajúce toto literárne dielo. Ich autorom je umelecký fotograf Blažej Vittek.

Vypredané

5,82 €

Podmínky volby
Podmínky volby

Zdeněk Vašíček

Knihu tvoří osmnáct esejů z let 1996-2003 a uzavírá ji rozhovor s autorem. Tématem, pokaždé nově formulovaným, k němuž se texty soustřeďují, je otázka vztahu skutečně obecných, vědeckých pojmů k výrazům "běžného" jazyka. Zkoumá se zde konstituce pojmů (předpojmy, ideje-matky, vůdčí odeje, zakladatelské mýty). Jednotlivě jsou vyšetřovány celek, obraz, krajina, styl, banalita a metafora. V souvislosti s tím jsou diskutovány vztahy mezi jazykem každodennosti a universy vědy, filosofie a literatury.

Vypredané

14,55 €

Bereme smích vážně?
Bereme smích vážně?

Josef Petr Ondok

Publikace je souborem esejů o lidském smíchu a jeho různých funkcích, kterými ovlivňuje životní postoj člověka jak v jeho sociálních komunikačních vazbách, tak i v jeho náboženských postojích.

Vypredané

5,43 €

Idea univerzity
Idea univerzity

John Henry Newman

Tento soubor přednášek a esejů vznikl v době, kdy J. H. Newman spoluzakládal Irskou katolickou univerzitu (1851) a posléze se stal jejím prvním rektorem. Autor v nich výmluvně hájí ucelené vysokoškolské vzdělání zahrnující humanitní a přírodní vědy i filozofii a teologii.Newmanovy pronikavé a brilantně formulované úvahy mají v anglosaském světě dodnes značný vliv a nejednou se ostře protnou se současnými diskusemi o roli vysokých škol ve společnosti, o významu všeobecného vzdělání nebo o vztahu víry a rozumu - jak se mj. dočteme v zasvěceném úvodu.

Vypredané

15,52 €

O počátku, cestě a znamení času
O počátku, cestě a znamení času

Zdeněk Neubarer

Úvahy o vědě a vědění. Kniha obsahuje rozhovory se Zdeňkem Neubauerem a řadu doposud nepublikovaných esejí a úvah na téma evoluce, vztah vědy a pavědy, ...

Vypredané

13,39 €

Posvátná krajina
Posvátná krajina

Václav Cílek

Eseje o místech, silách a dracích. Jak se podílíme na vytváření posvátné krajiny? Aby něco fungovalo na duchovní úrovni, tak to nejprve musí fungovat na hmotné úrovni. Na začátku se vždy jedná o vodu, půdu a les. Místo samo nás vede - upravíme pramen a cítíme, že to chce něco dalšího. Jedná se o účast na podstatě, kterou dál rozvíjíme.Tvorba posvátné krajiny: aby něco fungovalo na duchovní úrovni, tak to nejprve musí fungovat na hmotné úrovni. Na začátku se vždy jedná o vodu, půdu a les. Místo samo nás vede - upravíme pramen a cítíme, že to chce něco dalšího. Jedná se o účast na podstatě, kterou dál rozvíjíme. Žijeme ve společnost mrtvých lidí, protože ta jediná má budoucnost. Znamená to vrátit se do historie, anebo až do pravěku. Zalézt do země a oslovovat prostor mezi hvězdami.

Vypredané

11,64 €

1 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Alexandra, pred 1 dňom

Prekvapivo velmi rychlo do 2 dni tovar bol doruceny- vsetky postupy oznamene , presne ako na webe tovar vyzeral.Bola som spokojna- odporucam vsetkym .

userAvatar

Oľga, pred 2 dňami

Rýchle vybavenie objednávky, som spokojná

userAvatar

Valéria, pred 4 dňami

Odchod promptne vybavuje objednávky.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk