Recenzie: Andrej

Recenzie: Andrej

CD: Hríbik deťom

CD: Hríbik deťom

Ján Hríb

-15%

10,20 €

5,0
A
verified
Andrej (40)

1. júna 2021

Z pesničiek cítiť radosť, ktorá je chytľavá :-). Päťročný syn si teraz tie pesničky sám pospevuje pri hraní.

Eucharistické zázraky vo svete

Eucharistické zázraky vo svete

Carlo Acutis

-15%

10,20 €

4,9
A
verified
Andrej (40)

22. marca 2021

Niektorí kňazi dnes odmietajú rozdávať Eucharistiu. Prinajmenšom v niektorých diecézach v Nemecku sa nesmie vydávať chorým. Zabúdajú, čo, vlastne kto, je Eucharistia - túto knihu by si mali prečítať, keď už neveria učeniu Cirkvi, keď nepoznajú napr. encykliku Ecclesia de Eucharistia, v ktorej Ján Pavol II. hovorí, že Eucharistia je vrcholom a centrom života Cirkvi, eucharistická obeta je prameň a vrchol celého kresťanského života. Mali by si ju prečítať tí, pre ktorých je dezinfekcia dôležitejšia ako Eucharistia, ktorí nechávajú aj zomierať ľudí bez sviatostí, už rok odopierajú ľudu verejné bohoslužby. Tí, ktorí nečítali Jn 11,38 - 44, a tak podporujú duchovnú nečistotu pri prijímaní napr. bagatelizovaním, alebo aj vyslovene podporujú hriechy, požehnávajú vzťahy praktizujúcich sodomitov, ale trasú sa z fyzickej hygieny pri rozdávaní Eucharistie. Ktorí sa správajú presne opačne ako misionári na ostrovoch s malomocnými, kňazi slúžiaci cez morové epidémie... Nie, nevyzývam na nezodpovedné riskovanie zdravia a životov. Práve naopak, vyzývam na použitie rozumu a prehodnotenie rebríčka hodnôt, v ktorom je na prvom mieste Boh, ten, ktorý má moc aj nad pandémiou, ktorý jediný dáva život. Aby sme neboli pokrytcami, ktorí nič serióznejšie nerobia, napr. keď denne zomierajú (desať?)tisíce nenarodených detí, ale Ježiša v Eucharistii neúctivo odsúdia na domáce väzenie so zákazom návštev v prázdnych kostoloch, pod zámienkou, že by mohli zomrieť ľudia. Radšej kvôli odopieraniu sviatostí riskujeme zatratenie, ako pozemský život. To nie je kresťanstvo, ale pohanstvo.

Farár z Arsu

Farár z Arsu

Wilhelm Hünermann

-15%

7,65 €

4,9
A
verified
Andrej (40)

18. marca 2021

Kniha sa veľmi dobre číta. S elegantnou ľahkosťou vykresľuje život svätého kňaza aj čo sa naozaj dialo počas Francúzskej revolúcie, lebo o tom komunistická aj osvietenecká literatúra mlčí. Kniha tak nie je len príťažlivým príbehom o svätcovi, ale nás varuje aj pred tým, čo sa deje a hrozí v pandemickej súčasnosti, keď štát podporuje udávanie, zakázal verejné bohoslužby, ešte aj kňazi a biskupi nás nútia prijímať Eucharistiu len do rúk, ba celkom túto sviatosť odmietajú dávať ľuďom. Boh dnes nie je na prvom mieste, tak aj strach o naše úbohé životy, tzv. zodpovednosť, vakcíny, izolácia... sú prednejšie ako úcta a čerpanie posily z Eucharistie.

Eucharistické zázraky vo svete

Eucharistické zázraky vo svete

Carlo Acutis

-15%

10,20 €

4,9
A
verified
Andrej (40)

8. marca 2021

Kniha nadobúda mimoriadny význam aj u nás na Slovensku, pretože pandémia odhalila, že mnohí, bohužiaľ aj kňazi, sa k Eucharistii správajú len ako k symbolu, ktorý možno odsunúť nabok, ak sa trasieme o svoje úbohé životy, alebo máme prehádzaný rebríček hodnôt tak, že Boh už v ňom nie je na prvom mieste. Škoda, že knižka má malé rozmery, lebo sú v nej pekné obrázky, ale dosť malé. Vrelo odporúčam knihu každému - úprimne veriacim na krásne povzbudenie vo viere, - bratom kresťanom, ktorí Eucharistiu považujú len za symbol, aby sa zamysleli, či fakty naozaj dokazujú, že je to tak naozaj, - vlažným veriacim ako motiváciu zamyslieť sa nad svojou vlažnosťou, lebo tie zázraky nie sú dávnou minulosťou, ale si na ne v zásade aj dnes môžu sami siahnuť, ako apoštol Tomáš na Kristove rany - či sa aj tak nechajú oklamať výsmechom bezbožného sveta, ktorý sa síce na vedu odvoláva, ale sám ju popiera - neveriacim, aby objavili nový svet, ktorý vedu ani rozum nepopiera, ale sú jedným z pilierov jeho viery, ktorá nie je slepá. Aby objavili Boha, ktorý nezotročuje, ale dáva slobodu aj za cenu vlastného utrpenia.

A zaznel šofar

A zaznel šofar

Francine Riversová

-15%

14,36 €

5,0
A
verified
Andrej (40)

22. januára 2021

Manželka bola veľmi spokojná :-)

Krotitelia displejov

Krotitelia displejov

Slávka Kubíková

-15%

13,52 €

5,0
A
verified
Andrej (40)

29. júla 2020

Vplyv médií na vývoj aj činnosť hormonálnej sústavy, nevratné zmeny v mozgu - kto by niečo také očakával?Každá doba má svoje nebezpečenstvá a podceňované bývajú najmä tie, ktorých zhubnosť sa začne prejavovať až s oneskorením. Je veľká škoda, že negatívnemu vplyvu nových techonológií sa nevenuje dostatočná pozornosť aj keď už niektoré naozaj zlé dopady s istotou poznáme.

Obrázok: Zázračná novéna pre chorých a trpiacich

Obrázok: Zázračná novéna pre chorých a trpiacich

-15%

0,26 €

5,0
A
verified
Andrej (40)

25. februára 2020

Túto modlitbu nám daroval neznámy pán, keď sme pricestovali s manželkou na vyšetrenie a pred tým sa zastavili na sv. omši. Nemohol vedieť kam ideme ani čo nás ťaží - lekári tvrdili že manželka už nesmie mať deti a išli sme riešiť zdravotné problémy po spontánnom potrate. Tak sme sa túto pobožnosť v ten deň začali modliť. Potom prišli z nemocnice výsledky a zdalo sa, že iba potvrdzujú tvrdenia lekárov. Ale ozval sa nám lekár z tej nemocnice, len z jeho osobnej iniciatívy a presne v polovici pobožnosti sme sa pri rozhovore s ním dozvedeli informácie, ktoré v správe neboli a znamenali, že manželka ešte môže mať vytúžené dieťa. Presne v posledný deň pobožnosti dostala manželka termín u hematologičky, ktorá sa podujala spraviť vyšetrenia, na ich základe nasadila lieky a "povolila" tehotenstvo - bez nej by sme tiež bezhlavo neriskovali tehotenstvo za každú cenu.Dnes nám náš synček robí veľkú radosť, sme zaň vďační Bohu aj príhovoru Panny Márie, lebo aj vzhľadom na ďalšie okolnosti máme istotu, že nám pomohla aj s týmto.

Klub nerozbitných detí

Klub nerozbitných detí

Slávka Kubíková

-15%

12,67 €

4,9
A
Andrej (40)

20. mája 2019

Výborná a zrozumiteľne napísaná kniha. Veľmi ju odporúčam. Mám len dve výhrady - význam vzťahu detí s otcom odbila len ako harmonizujci doplnok vzťahu s matkou. Ak by to bolo naozaj tak, neriešili by sme ťažké problémy dospelých žien so sebaúctou a celé spektrum hlbokých problémov mužov, ktoré sa viažu na chýbajúceho alebo nezrelého otca (viď. Juraj Sedláček, Józef Augustyn, Kevin Leman...) Druhú výhradu mám k nepochopeniu prirodzenej mužskej agresivity, ktorú autorka navrhuje vlastne udusiť, namiesto toho, aby sa ju chapci naučili kontrolovať a ovládať správnym smerom. Zženštelí chlapci nie sú zrelí, utekajú pred problémami, nedokážu sa zastať svojej rodiny keď treba, núdnych, ani spoločnosti a ani ich vnútorné pežívanie nie je plnohodnotné. (John Eldredge, Juraj Hajkovský, Marek Domes). A ešte čo sa týka vzdelávania, nie je pravda, že naše bývalé vzdelávanie nikto neobdivuje, do očí bijú rozdiely pri porovnaní slovenských generácií so zahraničnými, keď ešte u nás školstvo fungovalo a v ktorom mala svoje miesto aj disciplnína a ten zaznávaný dril. Dobrí pedagógovia nimi nezabíjali tvorivosť, ale práve naopak, dávali jej krídla a zároveň aj čnosti ako pevnú vôľu a nohy na zemi v reálnom svete.

Matka Tereza - Neobyčajné príbehy

Matka Tereza - Neobyčajné príbehy

Leo Maasburg

-15%

11,90 €

5,0
A
verified
Andrej (40)

21. januára 2019

Je to výnimočná kniha, písaná s ľahkosťou a zároveň s duchovnou hĺbkou. Takže sa veľmi dobre číta, človek asi ani nemusí byť veriaci, aby ho zaujala. Ale zároveň to nie je šedá kvapka v mori iných kníh, na ktorú zabudnete krátko po tom, ako ju dočítate. Neobyčajnosť príbehov nespočíva v nejakej ich bláznivosti, ale v úprimnej a múdrej poctivosti.

Boh nám daroval Vianoce

Boh nám daroval Vianoce

Lisa Tawn Bergren

-15%

8,42 €

2,5
A
Andrej (40)

29. novembra 2018

Kniha je skôr útokom na vzťah s Bohom ako pomôcka pri jeho budovaní. Zachej by mal lepšie vyberať, čo predáva.Obrázky v knihe sú pekné, nápad tiež. Ale najmä pre deti je vyslovene nevhodné, aby sa Biblické príbehy a reálny duchovný svet miešali s rozprávkami. Prečo v nej o Vianociach, viere, spáse rozprávajú medvede a nie ľudia? Takto sa stiera rozdiel medzi rozprávkami a skutočnosťou, čo sa vypomstí v puberte, keď budú mať deti podvedome Boha v tej istej priehradke ako hovoriace medvede - je to zákerné podrývanie viery.Medveďmi sa kniha nevyhla ani bludom - Ježiš vraj zomrel aj kvôli medveďom a lišiakovi - prečo by sme mali učiť deti takéto veci, keď namiesto medveďov mohli byť v knihe spokojne nejakí eskimáci, alebo iní ľudia?Pred kupovaním kníh o viere pre deti vrele odporúčam najprv si prebehnúť knihu McDowell, Hosteler: Nová tolerancia, Ako môže toto kultúrne hnutie zničiť vás, vašu vieru a vaše deti.

3 z 4
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, 24.3.2024

žiadna

userAvatar

Ľubomír, 20.3.2024

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, 19.3.2024

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk