Recenzie: Matej

Recenzie: Matej

CD: Nová Vášeň

CD: Nová Vášeň

Espé

-15%

9,35 €

4,0
userAvatar
verified
Matej (18)

2. novembra 2016

Výborné lajvko. Fajn skladby, s publikom sa ozaj dobre modlí, už tu ale badať vplyvy niečoho, čo dnes voláme corporate worship. A myslíme tým nenáročnú až prostoduchú, predvídateľnú hudbu doplnenú random chválovým textom, ktorá je síce ok, ale väčšinu albumu hrozí nebezpečenstvo, že sa to z Novej Vášne zmení na Novú Nudu. V konečnom dôsledku ale normálna chvála. Live nahrávka naozaj pomáha do modlitby, posledný song je vskutku highlight.

CD - Nestačí

CD - Nestačí

Espé

-15%

8,50 €

4,7
userAvatar
Matej (18)

2. novembra 2016

Nové piesne, nové nástroje, noví speváci, nové štúdio, nová produkcia, nový album. Vyšlo to tak pol-na-pol. Piesne ako Premenení alebo V mojom srdci znie sa na pár rokov stali hymnami mnohých chválových stretnutí. Zároveň charakteristická zvuková odlišnosť z Periny a hudobne invenčné nápady boli to, čo robilo espé espé, než sa presunuli do americkejších a tuctovejších polôh v neskorších rokoch. Dnes (2016) môj asi najobľúbenejší album od nich. Plus fakt pekný booklet.

CD: Nekonečný

CD: Nekonečný

Espé

-15%

8,50 €

4,3
userAvatar
verified
Matej (18)

2. novembra 2016

Čo sa to dialo v roku 2009? Campfest hymna - Premeň nás, prvá Godzone tour s Christallinusom, worship festivaly, nové spoločenstvá, nárast popularizácie chvál a charizmatickej spirituality. A nezmazateľným podpisom sa pod to podpísal práve tento album, najmä medzi tínedžermi, bol som jedným z nich. Vtedy to bolo niečo nové, vášnivé, fíha, to sa môže aj takto? Dnes, s prižmúreným očkom - áno, posunuli sme sa. Album má svoje limity. Ale keď si pustíte Múry, Príď, alebo Nekonečný - ste tam. Ste v modlitbe, ste pri Otcovi, ste pred trónom. Toto ešte stále platí a toto je dôležité.

CD - Viac

CD - Viac

Marana Tha

-15%

8,50 €

5,0
userAvatar
Matej (18)

2. novembra 2016

Ach, toto je dobrota. Pekná, vykŕmená, tučná hudbička, šťavnaté gitarové riffy, neopočúvané nápady, znamenité texty, skvelá produkcia, šikovní hudobníci za tým všetkým (škoda, že šikovný grafik prišiel až s druhým albumom). Žiadna korporátna nuda, ale moderný, aktuálny worship pre mladú a strednú generáciu vychovanú na pop-rocku.

CD: Lámačské chvály Live 2013/2014

CD: Lámačské chvály Live 2013/2014

Lamačské chvály

-15%

8,24 €

4,8
userAvatar
Matej (18)

2. novembra 2016

Po hudobníckych výmenách Lámači nelenili a začali vyberať materiály na svoju ďalšiu platňu. Napriek nepríjemnosťam, ktoré to sprevádzali, napokon album vyšiel a priniesol práve to, čo je na Lámačských chválach najsympatickejšie - živé chvály. Aj po novej štúdiovke Verný jednoducho musím skonštatovať - túto kapelu sa občas vyplatí viac nahrávať na mobil, než počúvať z CDčka. Našťastie, toto nie je ten prípad. Live 2013/2014 zachytáva presne tie obľúbené momenty chvál, svedectiev a modliteb. Prekvapí, že polovica albumu je takisto živou nahrávkou, ale predovšetkým s detským publikom. Vítaná zmena a korenie pre známe piesne ako Ty si Boh, ktorý vládne, či Strom. Odporúčam.

CD: Neopustíš

CD: Neopustíš

Rieka Života

-15%

7,64 €

4,5
userAvatar
Matej (18)

2. novembra 2016

Za 4 roky rozhodne posun. Rieka Života sa stále pohybuje prevažne v preložených skladbách, ale opäť bez masívneho marketingu či koncertných šnúr nastala akási prirodzená folklorizácia. Piesne ako "Zvelebený Pán", "Nádherný Boh" či "Neopustíš" pozná celá generácia 20- a 30-tnikov, možno niekedy aj bez toho, kto ich vlastne na Slovensko priniesol. Rieka Života sa netají tým, že sa necítia profesionálmi a snažia sa hrať predovšetkým prístupne a pre masy. A Neopustíš je presne o tom - silné, hlboké a chytľavé piesne, ktoré majú potenciál zasiahnuť kohokoľvek. Možno na prvých pár počutí sa vám polovica albumu zleje do jedného megamixu, ale stojí to za to. CDčka Rieky Života zrejú ako vínko.

2CD: Dávam všetko

2CD: Dávam všetko

Rieka Života

-15%

8,50 €

5,0
userAvatar
Matej (18)

2. novembra 2016

Tento album je nadčasový. Mnohé piesne z tohto dvojdisku za tých vyše 10 rokov stihli zľudovieť, takže možno budete prekvapení, že "toto vlastne poznám". Dobrá nahrávacia aj produkčná práca, hudba je zrozumiteľná, príjemná a väčšinou vhodná aj pre jemné ušká starších poslucháčov. Výraz a prejav spevákov je občas ťarbavý, ale ono to taktrochu patrí k tomu podolínskemu riekoživotovskému feelingu. Doteraz sa mi pri tom dobre modlí. Vďaka Bohu za dotlač.

Neodolateľný rebel

Neodolateľný rebel

John Eldredge

-15%

6,89 €

5,0
userAvatar
Matej (18)

6. mája 2014

Hoci sa považujem za úprimne veriaceho, niekedy mi bolo ľúto, že kresťanstvo, ako je väčšinovo prežívané, je jedna veľká sucharina. Napr. ten Ježiš, prečo sa nikdy nemôže usmiať? Prečo na všetkých obrazoch vyzerá strašne znudene? Dokonca aj v Biblii je ťažko zaznamenať jeho akúsi ľudskú stránku, hoci pár šibalstiev by sa tam našlo. Eldredge s precíznou trefnosťou vystihuje každú falošnú predstavu o Kristovi a búra ju jedinečnou interpretáciou evanjelia. Naozaj, Ježiš nie je len vznešeným Božím synom, ale je dobrosrdečným parťákom jednoduchých rybárov. Eldredge útočí na falošnú nábožnosť, mieri na každú prekrútenú vlastnosť, ktorú sa Ježišovi snažia ľudia vo falošnej pokore prišiť, namiesto oddialenia nám ho približuje naozaj ako príjemného chlapíka, ktorý dokázal byť uvoľnene vtipný, no zároveň chladne cieľavedomý. Štedrý. Hravý. Prefíkaný. Razantný. Neodolateľný. Ak toto je pravda, takého Ježiša chcem - pretože je pre mňa oveľa príťažlivejším vodcom ako len pobožná vážna tvár (hoci so všetkou slávou a majestátom).

2 z 2
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

PAVOL, pred týždňom

žiadna

userAvatar

Ľubomír, pred týždňom

Veľmi dobrý. Zatiaľ nemám zlú skúsenosť

userAvatar

JOZEFÍNA, pred týždňom

Obchod je nedaleko môjho bydliska, s dlhou otváracou dobou.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk