Recenzie: Mária

Recenzie:

Kto zomrie, uvidí

Kto zomrie, uvidí

Don Dolindo Ruotolo

-15%

7,57 €

4,9
M
verified
Mária (114)

14. apríla 2023

Pred čítaním tohto diela je dobré mať prečítaný aspoň krátky životopis Dona Dolinda. A potom si poviete, ako je možné, že niekto, kto o sebe tvrdil, že je úbohé nič, dokázal napísať takéto excelentné dielo? Miestami som nevychádzala z údivu nad vedomosťami Dona Dolinda, či už medicínskymi, fyzikálnymi alebo matematickými. V časti o očistci som mala zimomriavky pri tom, ako silné rádioaktívne žiarenie dokázalo zachytiť úbohé duše tých, ktorých zasiahol výbuch v Hirošime a Nagasaki. Dozvedela som sa aj kopec informácií (a aj nových) ako môžeme pomáhať dušiam v očistci. V časti o nebi som sa nadchýnala nad tým, čo pociťujú duše pri vstupe do neba. Túto časť treba čítať pomalšie a zamýšľať sa nad krásami neba, aj keď ťažko asi pozemskými slovami opísať nebo. Ale Donovi Dolindovi sa to naozaj podarilo.

Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej

Pobožnosť k Bolestnej Matke Božej

-15%

5,02 €

5,0
M
verified
Mária (114)

12. apríla 2023

Popri modlitbe krížovej cesty, ktorou si pripomíname utrpenie nášho Pána Ježiša Krista, by sme nemali zabúdať ani na utrpenie Preblahoslavenej Panny Márie. Veď predsa aj jej bolesti a slzy prispeli k našej spáse. Preto si nezabúdajme uctievať Bolestnú Matku Božiu. Môže nám k tomu pomôcť aj táto pobožnosť.

Kalvária lásky

Kalvária lásky

Dominik Chmielewski

-15%

5,02 €

4,9
M
Mária (114)

5. apríla 2023

V pôstnom období sa rada modlím krížové cesty a často beriem do rúk práve túto knižočku, ktorá obsahuje dve krížové cesty, jedna je zameraná všeobecne pre každého a druhá hlavne pre manželov. Je tu aj krásne vysvetlený pojem falošná namyslenosť, ktorá je veľmi častým problémom v manželstvách a takisto aj ako nad ňou zvíťaziť. Pomodliť by sa ju mali spolu všetci manželia, ktorým skutočne záleží na ich manželstve.

Ruženec zranených sŕdc s Matkou bolestnou

Ruženec zranených sŕdc s Matkou bolestnou

Mária Vicenová

-15%

2,47 €

5,0
M
Mária (114)

3. apríla 2023

V meditáciách je majstrovsky prepojené jednotlivé tajomstvo svätého ruženca s bolesťou, ktorú prežívala Panna Mária a s našimi ľudskými bolesťami a utrpeniami. Pri pravidelnom modlení sa ruženca s týmito meditáciami sa budete cítiť v živote odľahčení od trápení.

Michal Zamkovský: Spovedal som Slovensko

Michal Zamkovský: Spovedal som Slovensko

Pavol Rábara; Imrich Gazda; Michal Zamkovský

-15%

9,27 €

5,0
M
Mária (114)

3. apríla 2023

Skvelé čítanie, aj keď možno názov knihy je mierne zavádzajúci, nakoľko samotnej problematike svätej spovede je venovaná len malá časť knihy. Ale dozvedela som sa dosť veľa o misiách, o charizmatických hnutiach a dozvedela som sa, čo sa skrýva pod pojmom kerygma. Skôr by som knihu nazvala Spoveď pátra Zamkovského. Chcela by som podčiarknuť jeden moment a síce, že možno aj vďaka sile modlitby pátrovej matky máme tu na Slovensku takéhoto jedinečného kňaza.

Lurdské zázraky

Lurdské zázraky

Andreas Resch

-15%

7,57 €

5,0
M
verified
Mária (114)

29. marca 2023

Vždy som túžila oboznámiť sa bližšie s oficiálne uznanými zázrakmi, ktoré sa udiali v spojitosti s Lurdami. Preto som sa veľmi potešila tejto knihe. Veľa uzdravení sa týkalo rôznych neliečiteľných foriem tuberkulózy, sklerózy multiplex či slepoty. Niektoré uzdravenia sa udiali hneď, iné postupne, čo evokuje parabolu Ježišovho uzdravovania v evanjeliách. Jednoducho medicína je, bola a bude vždy obmedzená, čo ale neznamená, že netreba poslúchať odporúčania a rady lekárov, ale treba pamätať na to, že lekár lieči ale iba Boh uzdravuje.

21 spôsobov adorácie

21 spôsobov adorácie

Vinny Flynn

-15%

6,72 €

4,9
M
verified
Mária (114)

23. marca 2023

Kniha ma veľmi milo prekvapila svojou orginalitou a jednoduchosťou. Autor jednotlivé kapitoly nazval tak trochu nevšedne vzhľadom na obsah knihy, a vďaka tomu sa hneď dá spomenúť si na spôsob adorácie, ktorý odporúča. Zvlášť sa mi páčila tzv. modlitba v obrazoch, ktorá sa dá využiť nielen pri adorácii, ale aj pri každodennej modlitbe. Kniha je dobrým pomocníkom pre každého, kto rád trávi čas v prítomnosti nášho Pána Ježiša Krista pri Eucharistickej adorácii.

Zasvätenie sa svätému Jozefovi

Zasvätenie sa svätému Jozefovi

Donald Calloway

-15%

10,97 €

5,0
M
verified
Mária (114)

21. marca 2023

Toto nie je obyčajná kniha, toto je skvost medzi knihami, lebo prostredníctvom nej spoznáte skvost a zasvätíte sa skvostu medzi svätými, svätému Jozefovi. Treba si však uvedomiť, že po úkone zasvätenia nestačí odložiť knihu na poličku, ale treba pokračovať v úcte k sv. Jozefovi napr. prostredníctvom krásnych modlitieb, ktoré v knihe nájdete, a niektoré z nich dokonca napísal sám autor knihy. Po zasvätení sa sv. Jozefovi sa vo Vašom živote určite niečo zmení, veď predsa sa stanete duchovnými deťmi sv. Jozefa! Minimálne si osvojíte aspoň nejakú z čností sv. Jozefa, alebo na Vašom nočnom stolíku bude spať sv. Jozef, tak ako odteraz spí aj na mojom a v snoch bude predkladať Vaše trápenia, radosti, vďaky či prosby Bohu. Že neviete o čo ide? Teraz v mesiaci, ktorý je zasvätený tomuto skrytému pokladu, sv. Jozefovi, je vhodný čas na to, aby ste to možno aj vďaka tejto knihe zistili a odhalili skrytý poklad, ktorý máme v našom duchovnom otcovi.

Zastavenia Krížovej cesty

Zastavenia Krížovej cesty

Catalina Rivas

-15%

1,02 €

5,0
M
verified
Mária (114)

19. marca 2023

Ide v podstate o "skrátenú verziu" knihy Kristovo utrpenie, ktoré diktoval sám Ježiš Cataline.

Kristovo utrpenie

Kristovo utrpenie

Catalina Rivas

-15%

2,98 €

5,0
M
verified
Mária (114)

19. marca 2023

Aj túto knihu možno využiť počas pôstneho obdobia, (a nielen počas neho), pri rozjímaní nad Ježišovým utrpením. Ja som si pri jej čítaní predstavovala, ako Ježiš sedí vedľa mňa a hovorí mi, ako veľmi trpel fyzicky, ale hlavne ako veľmi trpel duchovne a duševne za hriechy celého ľudstva. A trpí tak vždy, keď hrešíme. Zároveň však cítiť jeho nekonečnú lásku a milosrdenstvo k človeku, a to dáva nádej, že vždy, keď ho budeme vo sviatosti zmierenia s úprimnou ľútosťou prosiť o odpustenie, vždy nám odpustí. Posledných pár stránok je venovaných aj utrpeniu našej matky Panny Márie.

1 z 12
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

Zákazníci nám píšu:

Viac hodnotení
user avatar

Knihu som dnes dostala. Veľmi pekne ďakujem. Aj za Váš profesionálny prístup. Naozaj ukážkový, ešte som sa s takým nestretla. Bohu vďaka.

Drahomíra

99 % zákazníkov <br/> nás odporúča

99 % zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2023 Zachej.sk