Julo Rybák

(9 produktov)

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
O láske
O láske

Julo Rybák

Záznamy zo zápisníka. Čo napokon ostane? Aká stopa? Po čom? Čo nezahladí čas? Kniha v čo najbazálnejšej podobe, bez akejkoľvek grafickej maniery. Tvar, objem, papier vydaný napospas nešetrnej ruke, nahmataná stopa, línia rukopisu...Titul, uvedený ako záznamy zo zápisníka, prináša čitateľovi autorove vnútorné prežívanie najjemnejších dimenzií lásky, ako základu ľudskej existencie i, povedané slovami pátra Jozefa Porubčana, "lásky ako dovŕšenia stvoriteľského diela".Nie, to nie je porobenie, ako sa vše láske vraví. Veď prichádza v Tvojom mene, z Tvojej vôle, z Tvojej hlavy – a do Teba znova ústi, zmenená na vďaky pieseň; ako dáždik teplý, hustý, čo sa nazad k nebu vznesie (Láska a smrť).

Skladom

14,55 €

Posledné kusy
S Pavlom Straussom. Rok 1991
S Pavlom Straussom. Rok 1991

Julo Rybák

„Veľmi by som si prial, aby Paľko už držal po dlhánskom čase v rukách svoju knižku a videl, že jeho múdrosťou dotovaná, plnohodnotná minca je konečne v obehu. Že nepatrí do numizmatiky, ale do ľudskej dlane. Že je (on sám) všetko iné, len nie Človek pre nikoho...“ (Milan Rúfus v liste Julovi Rybákovi)

Skladom

10,67 €

Posledné kusy
V prvom roku nežnej slobody
V prvom roku nežnej slobody

Julo Rybák

Autor prináša čitateľovi ďalšie voľné pokračovanie literárneho spracovania jeho denníkových záznamov, zachytávajúcich jeho vnútorné prežívanie prvého roka nežnej slobody (1990) v hlbokom duševnom a korešpondenčnom spojení s Pavlom Straussom.„Revolúcia, ktorá nechce zmeniť človeka, je iba surový boj o moc.“ Pavol Strauss – Za mostom času Titul voľne nadväzuje na pred časom vydané tituly autora Jula Rybáka. Dielo autor venoval 170. výročiu narodenia Pavla Országha Hviezdoslava.Vydanie titulu ako hlavný partner podporil Fond na podporu umenia.

Skladom

11,64 €

Posledné kusy
V prvom roku nového tisícročia
V prvom roku nového tisícročia

Julo Rybák

Julo Rybák prináša čitateľovi ďalšie voľné pokračovanie literárneho spracovania jeho denníkových záznamov, zachytávajúcich jeho vnútorné prežívanie prvého roku tohto tisícročia. Titul voľne nadväzuje na pred časom vydané tituly autora: V dotyku s Pavlom Straussom VII., V dotyku s Pavlom Straussom X., Posledný rok,V jubilejnom roku 2000. Dielo autor venoval nadchádzajúcim nedožitým 90-tým narodeninám Milana Rúfusa a Závažnej Porube „...ktorú nám on urobil Naveky Závažnou.“.(26. november)Všetkému raz bude amen,čo povstalo zo Zeme. –Všetko tuná zanecháme;iba s holou Láskou hore pôjdeme.Hovoríme, že komunizmus padol na Boží zásah. Ale nebude pravdou, že na komunizme prestal mať záujem aj Zlosyn? Nevyčerpal všetky možnosti aj pre splnenie jeho zámerov?V takom prípade by bolo namieste, aby sme dnešnú demokraciu nevnímali len ako Boží dar (v odmenu za totalitu), ale aj ako nový, dokonalejší nástroj Zlosyna na realizáciu svojho projektu...

Skladom

10,67 €

V jubilejnom roku 2000
V jubilejnom roku 2000

Julo Rybák

Záznamy zo zápisníka január - december 2000. Dielo predstavuje ďalšie voľné pokračovanie literárneho spracovania denníkových záznamov autora tentoraz mapujúcich krok za krokom jeho vnútorné prežívanie jubilejného roku 2000 na pozadí celkovej situácie na Slovensku a vo svete.

Skladom

14,55 €

Posledné kusy
Posledný rok s Pavlom Straussom
Posledný rok s Pavlom Straussom

Julo Rybák

Ďalší diel postupne vydávaných zápiskov zo zápisníka autora je pokračovaním zápiskov zachytávajúcich čas intenzívneho priateľstva autora s Dr. Pavlom Straussom a ich vzájomnú korešpodenciu.Kniha Posledný rok s Pavlom Straussom obsahuje záznamy zo zápisníka jún 1993 - máj 1994.

Skladom

12,61 €

Posledné kusy
V dotyku s Pavlom Straussom X.
V dotyku s Pavlom Straussom X.

Julo Rybák

Desiaty diel postupne vydávaných zápiskov zo zápisníka autora je pokračovaním zápiskov zachytávajúcich čas intenzívneho priateľstva autora s Dr.Pavlom Straussom a ich vzájomnú korešpodenciu. Kniha V dotyku s Pavlom Straussom X. obsahuje záznamy zo zápisníka január - máj 1989.

Skladom

8,73 €

V dotyku s Pavlom Straussom VII.
V dotyku s Pavlom Straussom VII.

Julo Rybák

Siedmy diel vydávaných záznamov z autorovho zápisníka z čias jeho intímneho priateľstva s MUDr. Pavlom Straussom zachytáva obdobie júl - december 1987.

Skladom

8,73 €

Posledné kusy
V dotyku s Pavlom Straussom VI.
V dotyku s Pavlom Straussom VI.

Julo Rybák

Šiesty diel vydávaných záznamov z autorovho zápisníka z čias jeho intímneho priateľstva s MUDr. Pavlom Straussom zachytáva obdobie január - jún 1987.

Skladom

6,79 €

logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Alena, pred 2 dňami

Spokojnosť

userAvatar

Monika, pred 2 dňami

Pekne a bezpečne( nepoškodí sa) zabalený tovar, rýchle dodanie.

userAvatar

Michal, pred 2 dňami

Zásielka prišla v poriadku, hlavne rýchlo a spoľahlivo …

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk