Knihy s básňami

Knihy s básňami

(36 produktov)

Poézia má nezastupiteľné dielo v literatúre. Tento literárny druh dokáže priniesť krásu a pokoj do s...

Filtre

Kategórie

Najobľúbenejšie
Najnovšie
Najlacnejšie
Najdrahšie
Najvyššia zľava
Hrnček, var!
Hrnček, var!

Milan Rúfus; František Hrubín

Varí hrnček, varí, z hlávky sa mu parí. Potom si až k čelu vrazil čiapku bielu. Nerozumiem tomu. Chystá sa nám z domu, že si berie čiapku? Spýtajme sa apku...

Vypredané

9,60 €

Rozprávky pre zvedavé deti
Rozprávky pre zvedavé deti

Lenka Siváková

veselá a zároveň poučná knižka pre deti 31 veršovaných príbehov doplnených ilustráciami témy: rodina, domáce zvieratá, farby, povolania, doprava, ovocie a zelenina...Autorka PaedDr. Lenka Siváková (1986) je učiteľka v materskej škole, ktorá vyštudovala Učiteľstvo pre primárne vzdelávanie na PF TU v Trnave.

Vypredané

5,72 €

Ťap, ťap, ťapušky
Ťap, ťap, ťapušky

Slovenské ľudové riekanky (5.vydanie). Ťap, ťap, ťapušky je klasické harmonikové leporelo s ľudovými riekankami : Varila myšička kašičku,Naša mačka strakatá,Ide pavúk po stene,Osievame múčku...Veselé obrázky k riekankám namaľovala ilustrátorka Alena Wagnerová. Harmonikové leporelo poslúži deťom aj ako hračka.

Vypredané

4,50 €

Naboso
Naboso

Marína Mesárošová

Naboso je už druhou básnickou zbierkou poetky Maríny Mesárošovej. Jej básne sú františkánsky číre, prosté, plné dôvery v Božiu lásku. Poéziu dopĺňajú ilustrácie a farebný prebal s maľbou panorámy Malých Karpát od akademického maliara Milana Janíka. Je to hodnotná darčeková kniha.

Vypredané

5,34 €

Básně sv. Terezie z Lisieux
Básně sv. Terezie z Lisieux

Terezie z Lisieux

Ke kritickému vydání básnického díla svaté Terezie z Lisieux napsal předmluvu filozof Jean Guitton, člen Francouzské akademie. Vyjádřil v ní své přesvědčení, že Terezie měla dvojí povolání, k rozjímavému životu řeholnímu i k poezii.Psala básně tak samozřejmě jako dýchala a jako se modlila, skládala je s živelnou radostí jako novicka, mladá jeptiška a zakrátko potom jako souchotinářka čekající na agónii. Ty básně byly „vtělením jejího bytí do života“, byly to stopy, které vtiskla do francouzské řeči, své spisovné mateřštiny. Jako dítě mluvívala nářečím své rodné Normandie a k této mluvě se vracela v posledních chvílích svého utrpení...

Vypredané

5,50 €

Písané v skrytosti
Písané v skrytosti

Ľudovít Sobôtka

O pravde, že nič nie je také utajené, aby sa to nedostalo na verejnosť, svedčí aj toto dielo, ktoré práve držíte vo svojich rukách. Nie je to dielo známeho básnika. Je to dielo človeka hľadajúceho Boha a tiež svoje miesto v živote, prežívajúceho isté okamihy života a túžiaceho zachytiť ich na papieri. Nasledovné verše básní sa akosi samovoľne ponúkali v tomto čase hľadania.Všetko sa to začalo v decembri roku 1993. Bol som na dovolenke zo základnej vojenskej služby v Kežmarku a chystal som sa na „polnočnú“. Zrazu som vo svojom vnútri akoby „čítal“ verše prvej básne. Nebol čas ich zapísať. Po návrate domov som si ich ešte pamätal. Potom postupne prichádzali ďalšie. Zapisoval som si ich aj s dátumom vzniku. Bol som presvedčený, že ich nikdy nezverejním. Takto vznikla prvá zbierka počas môjho pôsobenia v Kežmarku. Dal som jej názov „Písané v zelenom“.Ani po ukončení základnej vojenskej služby však myšlienky a verše neprestávali prichádzať. Nastúpil som do kňazského seminára v Badíne a tam som opäť prežíval niečo nové. A opäť spojené s veršami, ktoré som si potajomky zapisoval. V prvých rokoch štúdia vznikla druhá zbierka s názvom „Cestou k Otcovi“. Na konci štúdia v roku 2000 som dopísal tretiu zbierku s názvom „Hľadanie života“. Tieto tri zbierky som si svojpomocne vytlačil pre seba a mojich blízkych.Aj po kňazskej vysviacke a v prvých rokoch môjho účinkovania som občas zachytil nejakú tú myšlienku. Potom prišiel Patrik, môj priateľ z farnosti Lovča, s tým, či by niektoré básne mohol zhudobniť. Váhal som. Nakoniec som dal súhlas. A ešte som aj napísal niektoré nové texty. Som mu vďačný, lebo prostredníctvom piesní sa tieto texty napokon dostali k viacerým ľuďom. Všetky básne štvrtej zbierky teda vznikli počas mojich prvých rokov kňazstva – približne do roku 2008.V posledných rokoch moja známa Martina, pracujúca v kníhkupectve, niekoľkokrát naznačila, že by bolo vhodné vydať tieto zbierky ako jedno dielo. Opäť som váhal aj s ohľadom na fi nančné možnosti. Napokon sa našlo riešenie, v čom tiež chcem vidieť Božiu vôľu, aby tieto verše mohli uzrieť svetlo sveta aj v knižnej podobe. Chcem sa poďakovať predovšetkým Bohu, že mi v tých rôznych okolnostiach pomáhal aj prostredníctvom týchto veršov. Veď v nich sa odzrkadľuje to, čím som v živote prechádzal. Taktiež ďakujem tým, ktorí ma inšpirovali počas tých rokov, ktorí ma povzbudzovali do písania v čase, keď už bolo známe, že občas čosi napíšem. A ďakujem tiež všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k tomu, že tieto verše, s pôvodným zámerom čisto súkromné, sa dostanú aj k iným ľuďom.A možno v nich nájdu aj niečo spoločné. Veď naše cesty hľadania Pravdy, Dobra, Krásy - Boha, aj keď sú rôzne, neraz sa pretínajú v spoločných okamihoch, záchvevoch duše či v myšlienkach. (Autor)

Vypredané

3,40 €

Pavol Strauss - hľadač pravdy
Pavol Strauss - hľadač pravdy

Martin Koleják

Medzi stým výročím narodenia (30. 8. 1912) a dvadsiatym výročím úmrtia (3. 6. 1994) MUDr. Pavla Straussa – prinášame dávno očakávané prvé komplexnejšie dielo, ktoré mapuje nielen život tohto veľkého slovenského vertikálneho konvertitu, básnika, mysliteľa, mystika a proroka veľkého prelomu vekov, ale hlavne jeho duchovný vývoj – predobraz to Konverzie, ktorou bude musieť nielen Slovensko, ale svet vôbec v sebazáchovnom záujme prejsť.

Vypredané

11,64 €

Rozhovory s Rút
Rozhovory s Rút

Rudolf Dobiáš

a iné básne. Ukážka z knihy:Žil som a sníval, aj zápasil s biedou, do mojej hliny koník nezahriebol, do mojej brázdy zrno nepadlo. Preto som túžil vždycky zostať s tebou, sýtiť sa kôrkou tvojich hladných chlebov vznášať sa ľahko ako lietadlo. A letieť s tebou trebárs do Paríža.Tam vidieť Krista ako schádza z kríža, a krstí ľudí vodou zo Seiny. Keď Seina stíchne ako mŕtve more, on bude vtáčkom kázať o pokore, kto k nemu príde, bude blažený. Aj preto k nemu príde malá Edit a bude spievať ako voľakedy, a on jej ponúkne hneď angažmán.Edit bude z toho v siedmom nebi, zbaví sa chlapov, absintu a biedy a čistá vojde do nebeských brán.

Vypredané

5,82 €

Toužím uhasit svou žízeň
Toužím uhasit svou žízeň

Svätý Ján z Kríža

Básně svatého Jana od Kříže. Jan své nejkrásnější mystické básně napsal v žaláři a některé z jeho neznámějších spisů, jako napříkladVýstup na horu KarmelTemná nocDuchovní píseňŽivý plamen lásky, jsou vlastně komentáře k těmto básním.

Vypredané

7,66 €

Myšlienky v Bohu
Myšlienky v Bohu

Svetloslav Veigl

Útla knižočka predstavuje Svetloslava Veigla ako filozofa. Inšpiruje, ako prežiť život v súlade s ideálmi, ktoré sa tu dlhé stáročia hromadili a sú receptom na šťastie, vieru, slobodu a plnohodnotný život. Obsahuje súbor sentencií na témy duša, duchovnosť, viera, mravnosť, bolesť, utrpenie, šťastie, sloboda, umenie, poézia, život, večný život, človek, láska, domov... Autor bol jedným z posledných predstaviteľov slovenskej katolíckej moderny.Knižôčka nízka cenou, no určite nie hodnotou.

Vypredané

2,42 €

Húsky
Húsky

Urszula Kozlowska

leporelo. Malé leporelo o zvieratkách z dvora pre najmenšie deti. Nepozorné húsky chcú skočiť do potoka, lenže tam niet dosť vody. Alebo je to inak?

Vypredané

1,45 €

Veselá abeceda
Veselá abeceda

Zdenka Glončáková Čekovská

Hravé básničky a rýmovačky na každé písmeno abecedy, doplnené pestrofarebnými ilustráciami.

Vypredané

2,91 €

Z hlbokosti duše
Z hlbokosti duše

Eva Fordinálová

Zbierka básní - duchovnej poézie inšpirovaná Božím slovom i každodennými udalosťami a prežívaním. Autorka je literárna vedkyňa a poetka, nar. v roku 1941.

Vypredané

2,91 €

Tvár a tvorba slovenskej katolíckej moderny
Tvár a tvorba slovenskej katolíckej moderny

Július Pašteka

Hoci diela básnikov slovenskej katolíckej moderny sú už v pomerne hojnom počte dostupné širokej čitateľskej verejnosti, celkový prínos tohto umeleckého prúdu do kontextu slovenskej literatúry ostáva doteraz nezhodnotený. Monografickú štúdiu o katolíckej moderne teraz ponúkame odborníkom i milovníkom poézie katolíckej moderny z pera Prof. Júliusa Pašteku. Kniha ponúka možnosť zoznámiť sa s tvorbou všetkých príslušníkov katolíckej moderny. Jej miesto v našich knižniciach je už dlho prázdne a treba ho konečne vyplniť.

Vypredané

11,85 €

Zvieratká deťom
Zvieratká deťom

Mária Rázusová-Martáková

leporelo. Klasické rozkladacie leporelo s obľúbenými veršíkmi známej slovenskej spisovateľky Márie Rázusovej-Martákovej s rovnako obľúbenými ilustráciami Jaroslava Vodrážku, ktoré pozná už niekoľko generácií.Veršíky sa deti ľahko naučia naspamäť a harmonikové leporelo môžu využiť aj ako hračku.

Vypredané

3,00 €

Rudolf Dilong (1905 - 1986)
Rudolf Dilong (1905 - 1986)

Jozef M. Rydlo

Zborník o živote a diele k básnikovej storočnici. Kniha, ktorá doteraz najkomplexnejším spôsobom zhŕňa poznatky o živote a diele významného slovenského básnika, príslušníka tzv. katolíckej moderny i predstaviteľa exilovej literatúry.Františkán Rudolf Dilong dostal od literárnych kritikov mnoho prívlastkov – básnik búrlivák, básnik, ktorý držal v jednej ruke pero a v druhej meč, aby rúbal perom a písal mečom, básnik stratenej slovenskej slobody, básnik uštipnutý slobodou, Boží básnik, knieža básnikov, utajený mních, pričom každý z nich vystihuje a približuje jeho povahu a tvorbu. Vydaním vyše stovky titulov kníh pôvodnej poézie, prozaických a dramatických textov, náboženských, reflexívnych i lyrických meditácií a spomienok, patrí medzi najplodnejších i najpozoruhodnejších a najvšestrannejších slovenských spisovateľov uplynulého dvadsiateho storočia.Zborník, ktorý zostavil Jozef M. Rydlo obsahuje príspevky z dvoch konferencií, ktoré sa konali na Katolíckej univerzite v Ružomberku (7. – 9. septembra 2005) a v Univerzitnej knižnici v Bratislave (27. októbra 2005). Zostavovateľ ich rozšíril o niekoľko dokumentárnych, spomienkových a faktografických príspevkov, o bibliografiu básnika a ikonografickú prílohu.

Vypredané

21,24 €

Prameň
Prameň

Milan Rúfus

191 básní vo výbere Milana Richtera. Básne Milana Rúfusa po desaťročia oslovujú čitateľov na Slovensku i vo svete. Básnik celistvého bytia nám obrazmi jedinečnej sily odovzdáva svoje posolstvo. Človek na kríži života a času. Nezvyčajne vnímavý svedok doby, ktorý svoj údel nesie až do samého konca a pritom spieva.Toto je prvá z troch kníh ( Prameň, Studňa, Studnička), v ktorých vydavateľstvo Ikar ponúkne čitateľovi to najpodstatnejšie z básnickej tvorby Milana Rúfusa. Verše tematicky zoradené a pospájané do ôsmich „uzlov" sa zrodili z toho bezprostredného, čo básnika od detstva obklopovalo a formovalo, čo mu bolo ozajstným prameňom aj v starobe.

Vypredané

29,00 €

Hudba plaší smrť (2)
Hudba plaší smrť (2)

Pavol Strauss; Július Pašteka (ed.)

2. diel z 10-zväzkovej edície známych i neznámych, nepublikovaných prác Pavla Straussa, ktorý bol vydaný pri príležitosti stého výročia autorovho narodenia (1912 - 1994). Kompletné dielo predstavuje autora ako všestranného spisovateľa európskeho formátu, vzdelaného mysliteľa a prenikavého intelektuála s kresťanským svetonázorom. Jeho myšlienky napomáhajú prekonávať šíriaci sa nihilizmus a dehumanizáciu človeka 21. storočia a do slovenskej literatúry vnášajú nové pozitívne a humanistické perspektívy.

Vypredané

13,58 €

Sen Starého Muže
Sen Starého Muže

John Henry Newman

Autor v originální básni shrnuje svou víru s dogmatikou a teologií katolické církve. Dovídáme se o úzkostech člověka odcházejícího z tohoto světa, o jeho starostech a nadějích, o jeho zápase a očekávání, zklamání i konečném usmíření. Uvědomujeme si Boha jako milujícího průvodce i v nejtěžších okamžicích života.

Vypredané

0,49 €

Anjeli zleteli
Anjeli zleteli

Anna Olšovská

Kniha Anjeli zleteli mladého čitateľa vovedie do tajuplného sveta anjelov. Detskými očami bude môcť objavovať nenápadné pôsobenie anjelov v našom živote.Príbehy a básničky Anny Olšovskej akoby nadvihovali oponu, za ktorou sa odohrávajú čarokrásne a podmanivé príhody. Vďaka nim sa dajú vnímať veci, ktoré by inak mohli ostať nepovšimnuté. Rozprávanie dopĺňajú farebné ilustrácie Moniky Brummerovej.

Vypredané

4,75 €

Do školy
Do školy

Ľudmila Podjavorinská; Mária Rázusová-Martáková; Lýdia Kyseľová (ed.)

Výber z najkrajších veršov pre malých recitátorov od dvoch známych slovenských autoriek. S poetickými veršíkmi vyrástlo už niekoľko generácií detí.Básničky o veveričkách, vtáčikoch, zvieracej škole a pestrých kvietkoch najlepšie nabrúsia detský jazýček - a nielen školákom.

Vypredané

2,80 €

Anjel Riško a farby
Anjel Riško a farby

Damiána M. Bagínová

Farby, písmená, číslice, tým sme začínali všetci... Pre deti od troch rokov sa v týchto troch knižočkách nachádzajú základy ich "vzdelania". Spolu s anjelikom Riškom sa cez veršované príbehy naučia, aké Pán Boh stvoril farby a na čo ich použil, čo ukrývajú knižky a aké písmená má abeceda. Naučia sa aj rátať, najprv do desať, a zistia pri tom, čo všetko si na tejto Zemi, ktorú Boh pre nich stvoril, môžu porátať.

Vypredané

1,31 €

Anjel Riško a písmená
Anjel Riško a písmená

Damiána M. Bagínová

Farby, písmená, číslice, tým sme začínali všetci... Pre deti od troch rokov sa v týchto troch knižočkách nachádzajú základy ich "vzdelania". Spolu s anjelikom Riškom sa cez veršované príbehy naučia, aké Pán Boh stvoril farby a na čo ich použil, čo ukrývajú knižky a aké písmená má abeceda. Naučia sa aj rátať, najprv do desať, a zistia pri tom, čo všetko si na tejto Zemi, ktorú Boh pre nich stvoril, môžu porátať.

Vypredané

1,31 €

V souhvězdí slávy
V souhvězdí slávy

Josef Hrdlička (ed.)

Básně anglických metafyziků vybral a přeložil Josef Hrdlička. Hovoříme-li o anglických metafyzických básnících, jimž je věnován průkopnický výbor Mons. Josefa Hrdličky, nechceme a nemůžeme je chápat jako školu, jako vyhraněnou básnickou skupinu nebo organizované hnutí. Výbor přináší nejen jádro metafyzické poezie, ale uvádí ji v širším kontextu. Doslov napsal Mojmír Trávníček.

Vypredané

7,95 €

Život Mariin
Život Mariin

Rainer Maria Rilke

Život Mariin není v díle R. M. Rilka osamoceným ostrůvkem, nýbrž vyvrcholením mariánských motivů a básnických setkání s Pannou Marií v jeho lyrice. Mariánská poezie R. M. Rilkeho je ve svých kořenech blízká lidové mariánské písni, bezstarostně a vroucně prýštící z upřímného srdce.Sbírka Život Mariin je knihou i pro dnešní čtenáře. Pro ty, kteří přicházejí do Mariina okruhu z různých stran a s nejrozličnějšími předpoklady, ba i s předsudky, a jako Rilke se vyhýbají se cestám prošlapaným a opatřeným ukazateli.

Vypredané

5,43 €

Démant a slza
Démant a slza

Josef Hrdlička (ed.)

Výběr anglické duchovní poezie.

Vypredané

8,34 €

E-kniha
E-kniha: Milan Rúfus
E-kniha: Milan Rúfus

Imrich Vaško

Prvá, dlhoočakávaná kniha o našom najväčšom básnikovi posledných desaťročí. Imrich Vaško ju začal písať ešte za života Milana Rúfusa. Ide o jedinečnú výpoveď zasväteného znalca Rúfusovho diela a jeho blízkeho priateľa, napísanú esejistickou formou a doplnenú podrobným kalendáriom, ktoré čitateľom poskytne množstvo zaujímavých faktov o Rúfusovom živote a tvorbe.Doc. PhDr. Imrich Vaško, CSc. (1930 – 2010) – literárny kritik, historik a vysokoškolský pedagóg – bol veľkým znalcom básnickej a esejistickej tvorby Milana Rúfusa i jeho osobným priateľom. Svoju znalosť básnikovho života a diela uplatnil jednak vo svojej pedagogickej činnosti a jednak v mnohých publikáciách (napr. monografia Uložený údel), z ktorých najosobnejšou výpoveďou je nedokončené esejistické dielo Milan Rúfus, ktoré vyšlo po autorovej smrti vo februári 2010 vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.Doc. PhDr. Imrich Vaško, CSc. (1930 – 2010) – literárny kritik, historik a vysokoškolský pedagóg – bol veľkým znalcom básnickej a esejistickej tvorby Milana Rúfusa i jeho osobným priateľom. Svoju znalosť básnikovho života a diela uplatnil jednak vo svojej pedagogickej činnosti a jednak v mnohých publikáciách (napr. monografia Uložený údel), z ktorých najosobnejšou výpoveďou je nedokončené esejistické dielo Milan Rúfus, ktoré vyšlo po autorovej smrti vo februári 2010 vo vydavateľstve Slovenský spisovateľ.

Vypredané
-33%

5,50 €

Příhody mého života
Příhody mého života

Roman Brandstaetter

Drobné prózy, úvahy, stručné glosy, vzpomínky, originální dialogy a básně Romana Brandstaettera představují pestrou klenotnici jeho literárního umění. Po výjimečném románu Ježíš z Nazareta tak poznáváme, jak širokým talentem tento polský autor oplýval.V jedné básni se Brandstaetter nazývá „sběratelem neužitečných reflexí“. Jeho skromnost by nás neměla mást. Málokdo umí tak mistrně zachytit lidské charaktery a nestálost lidských srdcí uprostřed velkých dějin. S vytříbeným humorem a ironií popisuje věci mezi nebem a zemí. S pozoruhodným vhledem se věnuje biblickým postavám a událostem. Nechybí ani několik textů věnovaných naší zemi.

Vypredané

13,58 €

Kytička veršov
Kytička veršov

Bystrík Mistrík

Zbierka obsahuje básne preniknuté duchom viery. Sú v nej tri tematické okruhy: Náboženské témy: Vianoce, Božie svetlo, Ježišovo Srdce, Panna Mária, Kaplnka, Prícestný kríž.Prírodné témy: Šípová ružička, Čakanka, Klasy, Lastovička.Príležitostné básne: Vďaka žiaka, Novomanželom, Jubilujúcim manželom, Povzbudenie vdove, básne venované matke, sirote, kňazovi, novokňazovi a zápis do pamätníčka.

Vypredané

1,26 €

Od Tibera k Popradu
Od Tibera k Popradu

Ján Vetva-Ušák

básne. Zbierka básní.

Vypredané

2,52 €

Galerie cyrilometodějských pracovníků nové doby
Galerie cyrilometodějských pracovníků nové doby

Bohumil Zlámal

Vydáním dosud nepublikovaného rukopisu Galerie cyrilometodějských pracovníků nové doby olomouckého církevního historika prof. Bohumil Zlámala (1904–1984), respektovaného znalce velehradského cyrilometodějského hnutí, představujeme rozsáhlý informačně hutný text.Čtenář bude znovu překvapen kulturním a uměleckým přesahem Velehradu – ohniskem propojení Východu a Západu, vědeckou a popularizační mravenčí prací, podrobným místopisem a osobnostmi spojenými s fenoménem inspirujícího dědictví Cyrila a Metoděje.

Vypredané

10,96 €

Ja som brána
Ja som brána

Štefan Sandtner

Zbierka básní predstaviteľa slovenskej katolíckej moderny. Autor bol katolíckym kňazom - saleziánom.

Vypredané

4,07 €

Chystám Ti miesto
Chystám Ti miesto

Eva Fordinálová

Autorka v tejto zbierke využíva svoju pozoruhodnú schopnosť vyjadrovať sa prostredníctvom prírodných obrazov, prírodu využívať ako metaforické zrkadlo sveta i svojej duše, raz rozžialenej, inokedy rozžiarenej. Básne sú plné jemnej poetiky, majú prosebný tón, autorka "v Bohu nachádza oporu, istotu, cieľ…"

Vypredané

2,90 €

Dať životu zmysel
Dať životu zmysel

Brem Ilse; Milan Rúfus; Štefan Sandtner; Ladislav Záborský

Leben besinnen. Texty zo slovenskej a rakúskej tvorby. Ilse Brem, Milan Rúfus, Štefan Sandtner, Ladislav Záborský.

Vypredané

6,41 €

Zvuk zvonov - Gorazd Zvonický
Zvuk zvonov - Gorazd Zvonický

Zlatko Kubanovič

Životopisná črta. Predstaviť osobnosť a tvorbu Gorazda Zvonického nie je vôbec jednoduché. Zvonický je básnik, prekladateľ, kňaz, pedagóg, editor a publicista. Slovenskú katolícku modernu (hoci on sám sa tomuto termínu vyhýbal) si bez jeho mena nedokážeme ani predstaviť.Kniha je rozdelená na dve časti. Prvá časť má tri periódy a autor v nej sleduje priebeh života a prostredie (slovenské, argentínske a talianske), v ktorom Goraz Zvonický vyrastal a ktoré ho formovalo. V druhej časti sa autor venuje jeho literárnej tvorbe. Približuje jeho prekladateľské, editorské, publicistické a hlavne básnické umenie.

Vypredané

5,78 €

Hudba zo stromov
Hudba zo stromov

Ondej Čiliak

Básnická zbierka Hudba zo stromov prináša do poézie staronové témy domova, prírody, lásky kolorovanej jemnou erotikou, na pozadí ktorej sa človek poľudšťuje a pokúša sa nájsť sám seba, svoje miesto vo svete, v tomto čase, v tomto živote. Keďže v súčasnej dobe je stále deficit hodnotnej poézie, prínos tejto básnickej zbierky má všetky predpoklady na zaujatie a akceptáciu tak širokej verejnosti, ako aj odbornej kritiky.

Vypredané

4,86 €

Do večna tečie moja rieka
Do večna tečie moja rieka

Mikuláš Šprinc

Súborné vydanie básnických zbierok. Osemnásť zbierok Mikuláša Šprinca obsahuje jeho bohatú tvorbu, teda čitatelia ho konečne môžu spoznať v celom jeho básnickom rozpätí. Prenasledovaný totalitným režimom, chýbal v defilé slovenských básnikov v učebniciach. Ostáva však jedinečným básnikom - učaroval mu svet nadprirodzena, prírody, živlov.Vrúcne miloval Boha, svoj národ, spájalo sa v ňom kresťanské s národným. Celok je úžasný - patrí k velikánom slovenskej literatúry. Súborné dielo je určené naozajstným fajnšmekrom.

Vypredané

15,78 €

Čačky hračky
Čačky hračky

Krista Bendová; Oľga Bajusová

Táto vzácna kniha lyrických obrázkov, riekaniek, vyčítaniek spred viac ako 50 rokov je dodnes živá, svieža a láskavá k svojim malým čitateľom a poskytuje im bohatý estetický a citový zážitok. Uvádzame i autorkin životopis, poetickú rozprávku pre malých i veľkých.

Vypredané

4,76 €

Z vln, které zkameněly
Z vln, které zkameněly

Bohuslav Reynek; Daniel Reynek

Texty Bohuslava Reynka, Suzanne Renaud a Jiřího Reynka. Fotografie Daniela Reynka v této knize doprovázejí básně jeho rodičů, Bohuslava Reynka a Suzanne Renaud. Danielův bratr Jiří pak přeložil další dva zde publikované prozaické texty.

Vypredané

6,21 €

Trblietanie
Trblietanie

Zuzana Pavlisová

Mladá autorka Zuzana Pavlisová, rod. Vokálová, získala záľubu v poézii už v detstve. Čo nosí v svojej duši a vo svojom srdci vďaka daru od Boha vkladá do básní.

Vypredané

1,94 €

2 z 3
logo

Staňte sa členom ZachejClubu
a získajte množstvo výhod:

icon

Doručenie zadarmo nad 39 € pri platbe vopred (platí pre vybrané služby)

userAvatar

Overené zákazníkmi

Ďalšie hodnotenia

100%

dodacia lehota

kvalita komunikácie

* hodnotenia za posledných 90 dní

userAvatar

Alexandra, pred 5 dňami

Prekvapivo velmi rychlo do 2 dni tovar bol doruceny- vsetky postupy oznamene , presne ako na webe tovar vyzeral.Bola som spokojna- odporucam vsetkym .

userAvatar

Oľga, pred 6 dňami

Rýchle vybavenie objednávky, som spokojná

userAvatar

Valéria, pred týždňom

Odchod promptne vybavuje objednávky.

100% zákazníkov <br/> nás odporúča

100% zákazníkov
nás odporúča

Zdroj: Heureka.sk

Zachej magazín

Prihláste sa do newslettra a získajte pravidelné informácie o super ponukách, akciách a zľavách. Zo zasielania sa môžete kedykoľvek odhlásiť.

Možnosti doručenia

zasielkovnaparcelPostcourierGls

Možnosti platby

visamastercardtatraslspvubapplePaygooglePay
heureka_icon

ShopRoku 2021

Finalista - Knihy a e-čítanie

Copyright © 2013 - 2024 Zachej.sk